OnePlus Nord Klavye Tasarımı Sızdırıldı

KeyChron ile iş birliği yapılarak geliştirilen OnePlus Nord Klavye bazı temel özellikleri ve tasarımı sızdırıldı.

OnePlus geçtiğimiz günlerde ilk klavyesini piyasaya süreceğini duyurmuştu. OnePlus Featuring’in klavye üreticisi KeyChron ile işbirliği yapması ile bu pazara girdiğini belirtmek isteriz. Şirket son zamanlarda klavyenin bazı özelliklerini ve tasarımı hakkında açıklamalarda bulundu. Ancak klavyenin herhangi bir görselini paylaşmamıştı. Twitter kullanıcısı Yogesh Brar tarafından klavyenin canlı bir görüntüsünü yayınlandı. OnePlus’ın klavyeyi Nord markası ile birlikte piyasaya sürmesi bekleniyor.

Yogesh Brar paylaşmış olduğu görsel dışında OnePlus Nord Klavyenin bazı önemli özelliklerini de açıkladı. Hatta fiyat hakkında da bazı detayları belirtti. Lansmanından önce OnePlus Nord Klavyesinin sızan tüm ayrıntılarını yakından inceleyelim.

OnePlus Nord Klavye Temel Özellikleri

OnePlus Nord Klavye KeyChron ile iş birliği yapılarak geliştiriliyor. OnePlus bir sonraki büyük amiral gemisi akıllı telefonunun olan OnePlus 11 ve yeni kulakiçi kulaklığı olan Buds Pro 2’nin tanıtımını 7 Şubat 2023 tarihinde yapacağı lansman ile duyuracağını açıklamıştı . Bu lansmanda klavyenin de tanıtılmasını bekleyebiliriz. Sızan görüntüyü incelediğimiz zaman klavyenin sol alt köşesindeki OnePlus Nord markasının işlendiği gözüküyor. Sağ üst köşesinde de dönen kodlayıcı düğme bulunuyor. Ayrıca klavyenin sağ tarafında da sayısal tuş takımı bulunmuyor.

OnePlus Nord Klavye

Klavyenin gövdesi alüminyum ve plastik malzemelerden oluşacak. Sızan görüntülerde tek bir renk olarak gözükse de klavyenin alternatif renklerinin de olması bekleniyor. Özelleştirilebilir RGB seçeneği sunacak olan klavyede Windows ve Mac gibi birden fazla işletim sistemiyle uyumlu olacak. Hem kablolu hem kablosuz bağlatı sunan klavye USB Type-C ve USB Type-A bağlantı noktaları bulunacak. Kablosuz bağlantı için ise Bluetooth 5.2’yi destekleyecek.

OnePlus Nord Klavye Fiyatı

Klavyenin öncelikli olarak Hindistan pazarında daha sonra da küresel pazarda sunulması bekleniyor. Brar tarafından yapılan fiyat açıklamasında 8.000 Rs ile 10.000 Rs (97 Dolar ile 120 Dolar) arasında fiyat etiketi ile piyasaya sürüleceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir: OnePlus Pad Geliyor! Şirketin İlk Tableti

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu