Google Pixel 8’in Kamerası Büyük Bir Güncelleme Alacak

Google Pixel 8 kamera tarafında ses getiren bir özellik sunacak. Kademeli HDR modu sonraki Pixel telefonlarda yer alacak bir özellik olacak.

Pixel telefonların tek kamera ile bile harika işler çıkardığı herkesin malumu. Google devam eden yıllarda üst seviye Pixel modellerinde üç kameraya geçiş yaptı ve bugün söz konusu kamera olduğunda sektörde söz sahibi markaların başında geliyor. Google önümüzdeki yıl Pixel 8 serisini duyuracak. Seriye dair ilk bilgiler şimdiden gün yüzüne çıkmaya başladı. tanınmış bir kaynak ve aynı zamanda bir geliştirici olan Kuba Wojciechowicz, son incelediği Google Camera Go uygulamasında 2023 yılında tanıtılacak Pixel 8 hakkında bazı veriler elde etti.

Google Pixel 8 Kamera Tarafında Çok İddialı

Güvenilir bilgi kaynağı, Pixel 8’in Kademeli HDR modunu (çoklu çerçeve veya kademeli HDR modu) destekleyen bir kamera alacağını iddia ediyor. Bu özellikte sensör, sensörün farklı kısımlarını kullanarak aynı anda farklı pozlamalarla birkaç fotoğraf çekebiliyor.  Kamera kısa, orta ve uzun olmak üzere üç ayrı pozu arka arkaya çok hızlı bir şekilde yakalar ve ardından son çekimi oluşturmak için bunları birleştirir. 

Sözünü ettiğimiz özellik, sensörden donanım desteği gerektirdiğinden herhangi bir akıllı telefona sonradan dahil edilemiyor. Örneğin Pixel 7’de kullanılan Samsung GN1 bu modu desteklemiyor. Bu da yeni nesil Pixel akıllı telefonların sensörü yeniden değiştireceği anlamına geliyor. 

Pixel 8 serisinde ana kamera olarak muhtemelen Samsung Isocell GN2 sensör yer alacak. Isocell GN2 sensörünün tanıtımı sırasında bile şirket, kademeli HDR’nin GN1’in gerçek zamanlı HDR moduna kıyasla daha zengin ayrıntılar ve canlı renkler sağladığını ve ayrıca çok daha hızlı çalıştığını belirtti. Google Pixel 8’in yeni GN2 sensörüne geçişi, Dual Pixel Pro teknolojisi sayesinde düşük ışıkta görüntü kalitesini ve otomatik odaklama performansını da iyileştirecek.

Başa dön tuşu