Elon Musk Rezil Oldu! Adamsa İstifa Eder!

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Twitter’da düzenlediği anket ile rezil oldu. Musk bu ankete göre istifa etmeli. Bakalım ne olacak?

Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasının ardından şirket son birkaç hafta içinde ciddi değişiklikler yaptı. Şirket gelir modelini tamamen yeniden yapılandırdığı için Twitter’ın işgücünün neredeyse yarısı işten çıkarıldı. Elon Musk’ın niyeti arasında Twitter’ı hızlandırmak, yanlış yasaklanmış olabilecek kişilerin yasağını kaldırmak ve sitedeki spam botların sayısını ciddi şekilde azaltmak vardı. Ancak yapılan değişiklikler kullanıcıları sinir etmeye başladı.

Twitter Blue’nun yakın zamanda yeniden başlatılmasının ardından, son dakika politika değişiklikleri, üçüncü taraf platformlarını tanıtmak için Twitter’ı kullanma konusunda belirsiz bir politika da dahil olmak üzere Twitter kullanıcıları tarafından eleştirilerle karşılandı. Bundan sonra Musk, gelecekteki politika değişikliklerine karar vermek için Twitter anketleri yapacağını belirtti.

Musk’ın düzenlediği bir sonraki anket, kullanıcılara yeni CEO’nun Twitter’ın başkanı olarak istifa edip etmemesi gerektiğini sormaktı. 17.503.391 seçmenin %57,5’i Musk’ın istifa etmesi gerektiğini söylerken, geri kalan %42,5’i Musk’ın kalması gerektiğini söyledi.

Basın da kullanıcılar da Musk’ın Twitter’ın CEO’su olarak yakında ayrılmasına işaret. Tesla’nın hisseleri, otomobil endüstrisi COVID kilitlenmelerinin getirdiğinden sonra başka bir düşüşe başladığından yıllık bazda %60’tan fazla düştü. Bu arada, teknoloji analisti Dan Ives’e göre Twitter’a getirilen değişiklikler platforma 4 milyar dolara mal olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu