Xiaomi 13 Kullanılmayan Bir Özelliğe Sahip!

Xiaomi 13 ailesinin henüz kullanılamayan ancak donanımsal olarak varolan bir özelliğe sahip olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar.

Çinli teknoloji devi Xiaomi geçtiğimiz haftalarda karşımıza Xiaomi 13 ile çıkmıştı. Ancak Xiaomi bu etkinlikte Wi-Fi 7 hakkında tek kelime etmemişti. Yeni kablosuz standard için destek, telefonun üretildiği Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinde yer alıyordu. Bu da bir takım soruları beraberinde getirmişti.

Kullanıcılar, Wi-Fi 7’nin Xiaomi 13 ve 13 Pro’dan “kesildiğini” bile öne sürdü. Xiaomi’nin mobil yazılım departmanı başkanı Zhang Guoquan durumu açıklamak zorunda kaldı.

Üst düzey yöneticiye göre, Xiaomi 13’te Wi-Fi 7 var, ancak Çin’de bu iletişim standardıyla ilgili tüm sertifika faaliyetleri tamamlanana kadar henüz çalışmıyor. Sertifika tamamlanır tamamlanmaz Wi-Fi 7 etkinleştirilecek. Bu görünüşe göre başka bir ürün yazılımı güncellemesiyle olacak.

Donanımsal açıdan çok güçlü olan bu telefonun yazılım güncellemeleri ile ekstra ciddi özelliklere kavuşacak olması oldukça sevindirici. Henüz iPhone 14 ailesinde yer almayan Wi-Fi 7 desteğinin iPhone 15 Pro ile Apple’a da gelmesi bekleniyor.

Geleceğin bağlantı standartı olarak gösterilen Wi-Fi 7, hız ve paket taşıma açısından Wi-Fi 6’ya göre çok daha iyi performans sergiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu