WhatsApp, Silinen Mesajı İptal Etme Seçeneği Ekliyor

WhatsApp, kendinizden silmiş olduğunuz mesajı iptal etmeniz için 5 saniyelik isteğinizi geri alma seçeneği sunacak.

WhatsApp günümüzde en popüler mesajlaşma hizmetlerinden birisi. Ancak hizmette bulunan özellikler rakiplerinin hep gerisinde kalmıştır. En büyük rakiplerinden birisi olan Telegram’ın uzun yıllardır sahip olduğu bazı özellikler hizmete son zamanlarda eklenmeye başlanmıştır. Örneğin kısa bir süre önce kendinize mesaj atma özelliğini hizmete ekleyerek kullanıcıların gerektiğinde notlar, hatırlatıcılar, alışveriş listeleri ve bazı bilgileri başkasını rahatsız etmeden kendinize gönderebilmenizi kolaylaştırdı. Şimdi ise yine rakiplerinde bulunan bir özelliği ekleyerek silinen mesajı iptal edebileceksiniz.

WhatsApp Silinen Mesajı Geri Alma

Kullanıcılar bazen silinmesi gereken mesajı Herkesten silmek yerine sadece kendinden silebilir ve bir daha mesaja ulaşamadığı için mesajı silme ihtimali olmazdı. Bu durumu kullanıcılar tarafından geri bildirim alan WhatsApp, “Benden Sil” seçeneği ile silmiş olduğunuz mesaj için mesaj kutusunun üstünde 5 saniyelik geri alma seçeneği sunacak. Bu sayede kendinizden silmiş olduğunuz mesajı tekrardan getirip herkesten silebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp’a Tek Seferlik Mesajlar Özelliği Geliyor

WhatsApp yeni özelliğin hem Android hem de iPhone’daki tüm kullanıcılar için kullanılacağını söyledi. Bu özellik Ağustos ayında bazı Android ve iOS kullanıcılarına gönderilip test edildi. Test eden kullanıcılardan gelen olumlu geri bildirimler ile bu özelliği artık tüm kullanıcılar kullanabilecek.

WhatsApp 2017 yılında hizmetine herkes için sil seçeneğini eklemişti. Bu özellik kişisel ve grup sohbetlerinde yanlışlıkla gönderilen mesajların önüne geçilmesi için tasarlanmıştı. Özellik uygulamaya ilk eklendiği zaman mesajı silebilmeniz için sadece yedi dakikanız vardı. WhatsApp bu özelliğin test yapıldığı zamanlarda ise bu zaman sınırını uzattı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu