Snapchat Web Nasıl Kullanılır?

Snapchat Web sürümü ile Snapchat hesabınıza giriş yaparak bilgisayarınızdan rahatlıkla sohbetlerinize devam edebilirsiniz.

Snapchat en çok kullanılan sosyal mesajlaşma uygulamalarından biridir. Eskisi kadar çok meşhur bir uygulama olmasada hala aktif kullanıcısı bulunuyor. Snapchat’in ana fikri mesajların gönderildikten kısa bir süre sonra kaybolmasıdır bu sayede kullanıcılar arkalarında iz bırakmadan hızlı bir şekilde anlik görüntü ve mesajlar gönderilmesine olanak tanır.

Snapchat uzun bir zaman boyunca yalnızca mobil cihazlarda mevcut olsa da artık masaüstü sürümü ile web’de Snapchat kullanmak da mümkündür. Snapchat’in web arayüzü, uygulama sürümüyle hemen hemen aynı özellikleri içerse de sohbet sayfası için daha büyük bir alan sunuyor. Ancak Snapchat Web’de bazı sınırlamalar mevcut. Bu WhatsApp’tan da uzun zamandır alışkın olduğumuz hikaye paylaşamazsınız ve paylaşılan hikayeleri görüntüleyemezsiniz. Web sürümü daha çok sohbet özelliklerine odaklanmıştır.

Snapchat Web Nasıl Kullanılır?

Snapchat Web Giriş

Kullanmakta olduğunuz bir tarayıcıdan Snapchat’e erişmek için web.snapchat.com adresine gidin. Açılan ekranda mobil uygulamada oturum açmak için kullandığınız e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek oturumunuzu açın. Telefonunuza Snapchat’a giriş yapmakta olan siz olduğunuzu doğrulamanız için bir bildirim gönderilecektir. Bildirimi onayladıktan sonra Snapchat Web sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Snapchat Web İlk Ekran

Giriş yaptıktan sonra ana ekran görmekte olduğunuz kamera simgesine dokunarak bilgisayarınızın kamerası ile snap gönderebilirsiniz. Sol üstte bulunan Mesaj kutucuğunu seçerek arkadaş listenizden istediğiniz kişiye mesaj gönderebilir ve açılan pencerede aşağıda bulunan Aramayı Başlat seçeneği ile sesli ve görüntülü arama gerçekleştirebilirsiniz. Web sürümü ile mobil uygulamalar anlık olarak senkronize edilmektedir. Bu sayede platformlar arası sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Snapchat Web Ana Ekran

Snapchat Web tüm tarayıcıları henüz desteklemiyor. Şu anda yalnızca Chrome ve Microsoft Edge tarayıcılarında düzgün olarak çalışmaktadır. Bu nedenle web sürümünü kullanmak istiyorsanız iki tarayıcıdan birisini kullanmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Ücretli Snapchat Adım Adım Türkiye’ye Geliyor!

Başa dön tuşu