Razer Basilisk Ultimate İnceleme – Mouse Kayıp Gidiyor

Razer’ın yeni Dock’lu modeli Razer Basilisk Ultimate inceleme konuğumuz oluyor. FPS oyunlarında avantaj bu mouse ile sizde.

Oyuncuların gözde markası olan Razer, mouse konusundaki deneyimini Razer Basilisk Ultimate ile arşa çıkarmaya devam ediyor. Dock’u ve sunduğu özellikler ile ön plana çıkan bu canavar bugün inceleme konuğumuz oluyor. Bu kablosuz mouse, normal Razer Basilisk’e çok benziyor. Ancak ön tarafta biraz daha keskin bir tasarıma ve başparmak desteğinde daha güzel bir dokuya sahip. Çok sayıda özelleştirilebilir düğmeye sahip ergonomik bir sağ el tasarımı ile konforu ön plana çıkarıyor.
Mouse’un sensör performansı ise oldukça dikkat çekici.

Razer Basilisk Ultimate İnceleme

Mouse çok düşük tıklama gecikmesine sahiptir. Ayrıca her kavrama tipi ve çoğu el boyutu için rahat. Ancak, daha küçük eller için pek uygun değil. Eğer eliniz büyükse bu sizin için çok büyük bir avantaj olacak.

Razer Basilisk Ultimate

Mouse’un altında, Razer’ın yapılandırma yazılımı Synapse’i açmanıza gerek kalmadan Basilisk’in beş yerleşik profili arasında hızla dolaşan bir düğme yer alıyor. Ayrıca, diğer Basilisklerde olduğu gibi, alt taraftaki bir kadran, kaydırma tekerleğinin hassasiyetini ayarlamanıza olanak tanır ve bu parametreyi sık sık değiştirmek isterseniz sizi sistem ayarlarından uzak tutuyor. Peki son iki “düğme” nereden geliyor?
Basilisk’teki kaydırma tekerleği biraz hop-up aldı: Her zamanki kaydırma tekerleği aşağı tıklamasına ek olarak, artık kaydırma tekerleğini sola veya sağa eğebilirsiniz.

Razer Basilisk Ultimate

Konforun bir kısmı, pek çok farenin bir tür uzatılmış başparmak desteği kullanmasına rağmen, geri dönen ve ayrılmaya devam eden başparmak kanadıdır. Bu çok büyük veya çok küçük değildir ve eğri, uzun oyun seansları için başparmağınızı dinlendirmenize veya farenin kenarını tutarken desteklemenize izin vermek için doğru şekildir.

Birkaç küçük farka dikkat ettim. Basilisk Ultimate, farenin yanlarında yüksek bir çift ince vurgu çizgisi içeren bir çift ekstra aydınlatma öğesine sahiptir. Başparmak tarafında, çizgi makro düğmelerinin hemen üzerinde oturuyor.

Razer Basilisk Ultimate

Dahili olarak, Basilisk Ultimate birkaç teknik yükseltme ile geliyor. Her şeyden önce, Basilisk Ultimate’daki tıklama panelleri artık Razer’ın bu yılın başlarında espor odaklı Razer Viper’da tanıttığı yeni optik fare anahtarlarını kullanıyor. Razer, anahtarların her tıklamada mikrosaniye değerinde gecikmeyi azalttığını ve daha hızlı ve daha doğru tıklamaya izin verdiğini iddia ediyor.

RGB ve Chroma bildiğiniz gibi Razer’ın olmazsa olmazı. Bu mouse’ta oyuncuların çok sevdiği bu ikili olması gerektiği gibi yer alıyor. Dock ve mouse üzerindeki RGB aydınlatmalar odanıza yeni bir soluk kazandırıyor.

Razer Basilisk Ultimate

Razer’ın Bluetooth’tan vazgeçip 2.4GHz’ye (Razer HyperSpeed Wireless) geçmesini bu mouse ile bir daha anladık. Mouse’taki gecikme süresi yok denecek kadar az. Eğer güzel bir yüzeyde kullanıyorsanız mouse yağ gibi kayıp gidiyor. Ergonomi açısından uzun saatler süren kullanımda bile en ufak bilek ağrısı yapmadığını açıkça söyleyebiliriz. Son olarak bu mouse’u ister kablosuz isterseniz de kablolu olarak kullanabileceğinizi ve şarjının 100 saat gittiğini belirtelim. 20000 DPI değerine sahip olan bu mouse, Razer’ın dediğine göre 70 milyon tıklama ömrüne sahip.

Razer Basilisk Ultimate

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu