Meizu 19 ve 19 Pro İçin Tanıtım Tarihi Açıklandı

Meizu 19 ve 19 Pro için artık takvimlerinizi işaretleyebilirsiniz. Meizu’nun amiral gemisi telefonları 23 Aralık tarihinde görücüye çıkacak.

Meizu uzun süredir beklenen Meizu 19 serisi için nihayet tarih açıkladı. Meizu 19 ve 19 Pro modellerinden oluşacak seri, markanı 23 Aralık tarihinde gerçekleştireceği Meizu 2022 konferansı kapsamında resmi olarak tanıtılacak. Sadece 3 gün uzağımızda olan etkinlikte Meizu 19 serisinin neden geciktiğine dair açıklamalar da yapılacak.

Meizu cephesinde şu ana kadarki sızıntıların tümü Meizu 20 serisine dair idi. Her iki telefonun Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacağı ve 2K çözünürlüğünde 120Hz ekrana sahip olduğu iddia edildi. Şirket cephesinde ibre yine Meizu 19 serisine dönmüş durumda. Uzun süre sonra yeniden gündeme gelen Meizu 19 serisinin teknik anlamda neler sunacağı henüz bilinmiyor. Üst segmentte konumlandırılacak telefonların yine Snapdragon 8 Gen 2’den güç alması bekleniyor. Meizu bu telefonlara ara model muamelesi yaparak daha eski bir yonga seti de kullanabilir.

Güncel bilgilere göre Meizu 19 serisi, M381Q ve M391Q model numaralarıyla bilinen iki versiyon içerebilir. Ayrıca daha önceki bazı bilgilere bakıldığında telefonların, 8/256 GB ve 12/512 GB olmak üzere iki bellek yapılandırmasına sahip olacağı bildirildi. Telefonların Android 13 sürümüyle çıkış yapması bekleniyor. Meizu 19 serisi ilk etapta Çin pazarına yönelik olacak. Otomobil üreticisi Geely tarafından satın alındıktan sonra Meizu’nun ürün stratejisinde bir değişiklik olup olmayacağını zaman bizlere gösterecek.

Başa dön tuşu