Lionel Messi, Instagram’da Beğeni Rekoru Kırdı

Lionel Messi, üç yıldır Instagram’ın en çok beğeni alan meşhur yumurtasını geride bırakmayı başardı. Messi’nin paylaşımı artık bir numara.

Sosyal medya eğilimleri tahmin edilemez boyutta. Örneğin, sıradan bir yumurta, tüm fenomenleri kıskandıracak şekilde, üç yıl boyunca beğeni sayısı açısından Instagram‘ın zirvesinde kalmayı başardı. Ancak bir gün her şey değiştiği gibi bir fotoğraf geldi ve meşhur yumurtayı yerinden indirdi. Dünya kupasını kazanan Arjantin milli takımının kaptanı Lionel Messi, kupayı kaldırdığı anı ölümsüzleştiren fotoğrafları Instagram’da rekor kırdı. Artık beğeni sayısı noktasında Instagram’ın zirvesinde Messi yer alıyor.

Lionel Messi, Instagram’ın Zirvesinde

Lionel Messi’nin Dünya Kupası kupasını elinde tuttuğu fotoğrafı, önceki “şampiyonu” etkileyici bir farkla geride bırakarak 56 milyondan fazla beğeni topladı. Özellikle rekor sayıda beğeninin ne kadar hızlı toplandığı düşünülürse. Messi’nin şampiyon pozu sadece 48 saat içerisinde 56 milyondan fazla beğeni aldı.

Messi’nin şampiyonluk fotoğraflarında şu sözlere yer verildi:

“36 yıl sonra gelen Dünya Kupası ile çekildiği fotoğrafıyla yaptığı paylaşmında, “O kadar çok hayal ettim ki, o kadar çok istedim ki hala inanamıyorum. Aileme, beni destekleyen herkese ve bize inanan herkese çok teşekkürler. Arjantinlilerin birlikte savaştıklarında ve birlik olduklarında, akıllarına koyduğu her şeyi başarabileceklerini bir kez daha kanıtladık. Bu takım çok kaliteli ve yetenekli oyunculardan kurulu ancak ‘takım’ bireylerden ötedeydi. Başardık! Çok yakında görüşeceğiz.”

Instagram beğeni sayılarında 3. sırada ise Cristiano Ronaldo’nın Messi ile birlikte yer aldığı meşhur pozu bulunuyor.

Başa dön tuşu