iPhone 15 Ultra Sızıntısı Şok Fiyat Artışını Ortaya Koyuyor

iPhone 15 Ultra gelen bilgilere bakılırsa gelecek yılın en özel iPhone modeli olacak. Tabii bu durum telefonun fiyatına yansıyacak.

iPhone 14 serisi tanıtıldığından beri iPhone 15 Ultra modeli gündemden düşmüyor. Apple’ın gelecek yıl tepe noktada konumlandıracağı telefonun hem malzeme kalitesinde hem de donanım tarafında ciddi anlamda yükseltilmesi bekleniyor. Bu durum haliyle telefonun fiyatına yansıyacak. İlk bilgiler telefonun fiyatının iPhone 14 Pro Max’e kıyasla 200 $ artacağı yönünde.

iPhone 15 Ultra Fiyatıyla El Yakacak

iPhone 15 Ultra’ya dair sızdırılanla teknoloji dünyasında oldukça heyecan yarattı. Sektörün öne çıkan kaynaklarından biri olan LeaksApplePro’ya göre, iPhone 15 Ultra’nın başlangıç ​​fiyatı 1299 $‘a kadar çıkacak. Bu fiyat, iPhone 14 Pro Max’in 1099 $’lık başlangıç fiyatıyla kıyaslandığında ciddi bir artış anlamına geliyor. iPhone tarihinin en önemli fiyat artışlarından biri olarak gösterilen bu durum özellikle birçok ABD’li kullanıcı için şok etkisi yaratacaktır.

iPhone 15 Ultra

Peki bu yüksek fiyat artışının arkasında ne yatıyor? LeaksApplePro, artan üretim maliyetleri ve enflasyonun yanı sıra kar marjlarını koruma ihtiyacı fiyat artışının gerekçeleri. Apple’ın son yıllarda azalan marjlarla karşı karşıya olduğu bildiriliyor ve şirket bu kayıpları telafi etmek için daha yüksek fiyatlara yöneliyor. Ayrıca iPhone 15 Ultra’nın, önceki modellerde kullanılan paslanmaz çelikten önemli ölçüde daha güçlü ve daha pahalı olan titanyum gibi daha yüksek kaliteli malzemeye sahip olacağı gelen bilgiler arasında.

Yine Ultra modelde başlangıç modelin 256GB dahili bellek taşıması bekleniyor. Çift ön kamera, periskop kamera ve Thunderbolt 4 hızlarına sahip bir USB-C bağlantı noktası da yine iPhone 15 Ultra’da yer alacağı konuşulan bazı özellikler.

Başa dön tuşu