Google, Apple ve Mozilla El Sıkıştı!

Google, Apple ve Mozilla tarayıcıların gelişmesi için yeni bir araç duyuracaklarını açıkladı. Üç firma tarayıcıları daha iyi hale getirecek.

Google, Apple ve Mozilla, tarayıcı hızını test etmek için ortaklaşa yeni bir araç geliştirmeyi kabul etti. Projenin adı Speedometer 3 olacak ve tarayıcıların performansını farklı perspektiflerden değerlendirmeye yardımcı olacak.

Yeni sistem, tarayıcının kalitesini doğru bir şekilde değerlendirmenizi sağlayacak olan kullanıcının olağan eylemlerini simüle edecek. Şu anda proje yeni başladı. Şimdiye kadar testler için kullanılması önerilmedi. Sonuçta, diğer şeylerin yanı sıra, Speedometer 3 hala kararsız çalışıyor.

GitHub’daki açıklamaya bakılırsa, yeni test paketi tarayıcı motorlarının, WebKit, Quantum ve Blink’in yanı sıra JS motorları Google V8 ve Mozilla SpiderMonkey’in performansını kontrol edebilecek.

Google, Apple ve Mozilla

Uygun bir sürümün ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bildirilmedi. Ancak geliştiriciler böyle bir testin varlığının bir bütün olarak tüm tarayıcıları iyileştireceğini iddia ediyor. Speedometer numarası 2.0 sürümünün 2018’de piyasaya sürüldüğü ve Safari’nin yaratıcıları tarafından geliştirildiğine dikkat edilmelidir. Bugünün güncel versiyonu 2.1’dir. Speedometer 3.0 ile Chrome, Safari ve Firefox’ta ciddi hızlanmalar yaşanacak gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu