Galaxy S22 Aralık 2022 Güncellemesi Avrupa’ya Ulaştı

Samsung Galaxy S22 serisi güncelleme pazarını genişleterek Galaxy S22’nin Exynos versiyonuna da yeni güvenlik yamasını yayınladı.

Güney Koreli dev firma Samsung Snapdragon işlemcili Galaxy S22 serisi telefonlarına Aralık 2022 güvenlik güncellemesini yayınladı. Yayınlanmış olan bu güncelleme sadece bazı Asya ülkelerinde bulunan kullanıcılar için mevcuttu. Ancak şirket güncellemenin pazarını genişleterek Galaxy S22’nin Exynos versiyonuna da yeni güvenlik yamasını yayınladı.

Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra için en son yazılım güncellemesi, S90xBXXU2BVL1 sürümü ile birlikte geliyor. Samsung’un akıllı telefonlarında ve tabletlerinde bulunan 93 güvenlik açığını gideren Aralık 2022 güncelleme sayesinde kapattılar. Bu düzeltmelerin 67’si Google tarafından kapatılan ve tüm uygun Android cihazlar için yayınlanan güncelleme. Diğer 26 düzeltme ise Samsung’tan ve kendi akıllı telefon ve tabletleriyle sınırlı. Yani güncelleme genel hatları ile hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmeleri içeriyor.

One UI 5.0 Beta Galaxy S22

Eğer Galaxy S22 serisinden bir telefon kullanıyorsanız Ayarlar > Yazılım Güncellemesi bölümüne giderek İndir ve Yükle seçeneğini seçerek Aralık 2022 güvenlik güncellemesini cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bazı cihazlarda henüz güncelleme gözükmeyebilir bu durum güncellemelerin aşamalı olarak kullanıcılara dağıtılmasından kaynaklıdır. Henüz sizde güncelleme gözükmüyor ise aralıklarla son güncellemeyi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Galaxy Z Fold 4, Aralık 2022 Güncellemesini Alan En Son Telefon Oldu

Samsung bu yılın başlarında Android 12 işletim sistemi ile S22 serisini piyasaya sürdü. Geçtiğimiz aylarda bu cihaz Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesini de aldı. Seride bulunan telefonlar gelecekte yayınlanacak olan üç Android işletim sisteminin de güncellemesini alacak.

Samsung Galaxy S22 Başlıca Özellikleri

Telefonda 6.1 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip Dinamik AMOLED ekran yer alıyor. Maksimum 1300 nit parlaklığa erişen bu ekran Gorilla Glass Victus+ ile koruma altına alınıyor.

Ülkemizde satılan Galaxy S22’ye Snapdragon 8 Gen 1 güç veriyor. 8GB RAM + 128GB ve 8GB RAM + 256GB şeklinde iki bellek seçeneğiyle satışta olan telefonun arkasında üç kamera bulunuyor. Ana kamerada Samsung üretimi 50 megapiksel GN5 sensör yer alırken, buna 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 10 megapiksel telefoto kamera eşlik ediyor. IP68 sertifikasına sahip olan Galaxy S22’de ön kamera ise 10 megapiksel çözünürlüğünde. 25 watt hızlı şarj desteğine sahip 3700 mAh büyüklüğünde bir pille gelen telefonda ayrıca stereo hoparlör mevcut.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu