Galaxy S20 FE Aralık 2022 Güncellemesi Yayınlandı

Galaxy S20 FE LTE modeli Aralık 2022 güvenlik güncellemesini bazı ülkelerde bulunan kullanıcılar için kullanıma sunmaya başladı.

Güney Koreli dev firma Samsung geçtiğimiz ay Galaxy S20 FE 4G’nin Exynos destekli sürümüne Android 13 ile birlikte One UI 5.0 güncellemesini yayınlamaya başlamıştı. Ayrıca bu büyük güncellemeye Kasım 2022 güvenlik güncellemesini de eklemişti. Şimdi ise şirket sadece Aralık 2022 güvenlik güncellemesini S20 FE modeli için yayınlıyor.

Galaxy S20 FE 4G için en son yazılım güncellemesi G780FXXSAEVL1 sürümü ile birlikte geliyor.  Samsung’un akıllı telefonlarında ve tabletlerinde bulunan 93 güvenlik açığını gideren Aralık 2022 güncelleme sayesinde kapattılar. Bu düzeltmelerin 67’si Google tarafından kapatılan ve tüm uygun Android cihazlar için yayınlanan güncelleme. Diğer 26 düzeltme ise Samsung’tan ve kendi akıllı telefon ve tabletleriyle sınırlı. Yani güncelleme genel hatları ile hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmeleri içeriyor. Yayınlanmış olan bu güncelleme şu anda sadece Bulgaristan, Fransa, Macaristan, Lüksemburg, İskandinav ülkeleri, Açık Avusturya, Polonya, Rusya, Slovakya, Slovenya ve İspanya’da bulunan kullanıcılar için mevcut. Ancak şirket ilerleyen günlerde güncellemenin pazarını genişleterek tüm S20 FE 4G cihazlarına güncellemeyi yayınlayacak.

Galaxy S20 FE Snapdragon

Eğer Galaxy S20 FE 4G kullanıcısı iseniz Ayarlar > Yazılım Güncellemesi bölümüne giderek İndir ve Yükle seçeneğini seçerek Aralık 2022 güvenlik güncellemesini cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bazı cihazlarda henüz güncelleme gözükmeyebilir bu durum güncellemelerin aşamalı olarak kullanıcılara dağıtılmasından kaynaklıdır. Henüz sizde güncelleme gözükmüyor ise aralıklarla son güncellemeyi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Galaxy S20 FE’nin Snapdragon Versiyonu Android 13’ü Almaya Başladı

Samsung, 2020 yılında Android 10 ile birlikte S20 FE 4G piyasaya sürdü. Gelecekte yayınlanacak olan üç Android işletim sisteminin de güncellemesini alması bekleniyordu. Eğer beklentiler doğru çıkarsa Android 13 güncellemesi bu cihaz için son büyük güncelleme olmuş olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu