Vivo X90 Serisi Çin Dışına Çıkmaya Hazırlanıyor

Vivo’nun yeni serisi Vivo X90 Çin dışına çıkmaya hazırlanıyor. Bundan tam 1 ay sonra yeni canavarları Avrupa’da da bulabileceğiz.

Vivo X90 serisinin Çin dışına çıkmasını isteyen Android tutkunları uzun süre beklemeyecek. Çinli teknoloji devi Vivo, bu hattın küresel sunumunun 31 Ocak’ta gerçekleşeceğini duyurdu. Vivo X90, X90 Pro ve X90 Pro+ akıllı telefonların yer aldığı hat, Aralık ayı başlarında Çin’de piyasaya sürüldü ve şimdi bu cihazlar dünya pazarına girecek.

Seride aralarında en ilginç olanı Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, 12 GB RAM ve 120 Hz yenileme hızına sahip 6.78 inç ekran ile donatılmış Vivo X90 Pro+ oluyor. Bu telefon, Samsung AMOLED ekranla donatılmış dünyanın ilk telefonu.

Telefon, görüntü işleme açısından selefinden önemli ölçüde üstün. Vivo X90 Pro+, 1 inç Sony IMX989 sensöre ve 50 megapiksel Sony IMX758 sensöre sahiptir. Telefon, 100x yakınlaştırma sağlayan 64 megapiksel OmniVision OV64B sensörlü bir periskop modülüne sahip.

Vivo X90

Fotoğraf ve donanım konusunda çok iddialı olan Vivo’nun Avrupa pazarında hızlı hareket edecek olması oldukça sevindirici. Bu firmanın politikasının değiştiğini ve küresel pazarda artık rakipleri ile eşzamanlı olarak rekabet edeceğini gösteriyor. Bakalım yeni seri Türkiye pazarına gelecek mi? Gelecekse de ne zaman gelecek?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu