iOS 16.3 Beta Geliştiricilere Sunuldu!

Apple’ın iOS 16.2 güncellemesini yayınlamasından sonraki hamlesi belli oldu. Bugün geliştiricilere iOS 16.3 güncellemesi sunuldu.

Apple geçtiğimiz günlerde iOS 16.2 resmi olarak indirme sunduktan sonra bugün yeni hamlesini yaptı. Bugün Apple iOS 16.3, iPadOS 16.3, macOS Ventura 13.2 ve tvOS 16.3 için ilk geliştirici betalarını yayınlamaya başladı. Geliştirici Beta profillerine sahip kullanıcılar artık ayarlara giderek ve yazılım güncelleme istemine giderek yeni derlemeleri indirebiliyor.

iOS 16.3’teki yeni özellikler, web sitelerinde ve cihazlarda doğrulama ve oturum açma için FIDO sertifikalı fiziksel güvenlik anahtarlarıyla çalışan Güvenlik Anahtarlarını içeriyor. Yeni özellik iPadsOS 16.3 ve macOS Venture 13.2 kullanıcıları tarafından da kullanılabiliyor.

iOS 16.3’teki diğer yeni özellikler arasında bir Apple Kartı Tasarruf Hesabı, Apple Pay Later, Apple Music Classical, Özel Erişilebilirlik Modu ve Amerika Birleşik Devletleri dışındaki iCloud için Gelişmiş Veri Koruması yer alıyor.

en güçlü iOS iOS 16.2 Beta 3

iOS 16.3’ün resmi sürümünün Şubat/Mart 2023 civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Beta ürün yazılımı güncellemeleriyle uğraşırken her zaman olduğu gibi dikkatli olun ve cihazlarınızı ve kişisel verilerinizi her zaman yedekleyin. Beta sürümlerinin telefonlarınızı yıpratabileceğini de belirtelim. Bu yüzden günlük kullanımda kullandığınız cihazlarınıza Beta sürümlerini tüklememenizi öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu