Instagram Hack için Yeni Araçlarını Duyurdu!

Meta’nın bünyesinde yer alan Instagram hack için yeni araçlarını duyurdu. Bu araçlar sayesinde hesabınızı güvende tutabileceksiniz.

Meta, Instagram kullanan herkes için güvenli ve destekleyici bir topluluk oluşturma girişiminin bir parçası olarak, insanların hesaplarını güvende tutmaya yardımcı olmayı ve hesap erişimini kaybetmeleri durumunda onlara daha fazla destek sunmayı amaçlayan yeni araçlar sunuyor. Son zamanlarda Instagram, Notlar, Grup Profilleri ve daha fazlasını kullanıma sunulmuştu. Instagram hack için yeni araçları ile güvenliği artırmayı planlıyor.

Giriş yapamıyorsanız, Instagram.com/hacked adresine gidin. Ardından, saldırıya uğrayıp uğramadığınızı, şifrenizi unutup unutmadığınızı, iki faktörlü kimlik doğrulamayı kaybedip kaybetmediğinizi veya hesabınızın devre dışı bırakılmadığını seçin.

Instagram’a göre, kullanıcıların hesap erişimleriyle ilgili sorunları bildirmek ve çözmek için gidebilecekleri bir yer. Daha sonra hesap erişimi elde etmek için bir dizi prosedürü takip edebilirsiniz. Çok sayıda hesabınız varsa, hangisinin yardıma ihtiyacı olduğunu seçebilirsiniz.

Instagram, insanların bu yılın başlarında arkadaşlarından kimliklerini doğrulamalarını istemeleri için bir araç test etmeye başladığını söyledi; bu seçenek artık herkese açık. Instagram’dan kilitlendiyseniz, kimliğinizi doğrulamak için iki arkadaş seçebilirsiniz.

Şirket, yeni hesap desteği ve kurtarma yöntemlerine ek olarak, Instagram hesaplarının saldırıya uğramasını önlemenin yollarını da test ediyor.

Instagram Hack

Başlamak için, topluluk yönergelerimizi ihlal eden başkalarını taklit edenler de dahil olmak üzere otomatik algoritmalarımızın zararlı olarak tanımladığı hesapları silecek.

İkincisi, kötü aktörler hesapları her zaman kötü niyetli olarak hemen kullanmadıkları için Instagram, birinin kimliğine büründüğüne inandığımız bir hesap sizi takip etmek istediğinde uyarılar yayınlamayı deniyor.

Önümüzdeki aylarda, bir şirketi taklit eden bir hesabın size Direkt Mesaj (DM) göndermesi durumunda Instagram size bildirimler de sağlayacak.

Instagram artık platform genelinde daha fazla yerde doğrulanmış hesaplar için “Mavi doğrulanmış” rozetini görüntülüyor. Böylece kullanıcılar konuştukları hesabın meşru olup olmadığını hemen değerlendirebilirler.

Profillere ek olarak, artık Hikayeler ve Direkt Mesajlar’da (DM’ler) doğrulanmış mavi rozetleri görüntüleyebilirsiniz ve şirket ayrıca yakında Feed’de satışa sunulacaklarını belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu