Vivo S16 Pro, Geekbench’te Görüldü

Geçtiğimiz günlerde Geekbench’te görüntülenen Vivo S16 modelinin üst varyantı olan Vivo S16 Pro Geekbench’te görüntülendi.

Vivo, Vivo S15 serisinin devamı niteliğinde olacak olan cihazı S16 serisi için hazırlanıyor. Serinin Vivo S16, S16 Pro ve S16e varyantları ile gelmesi bekleniyor. Standart model S16 geçtiğimiz günlerde Geekbench sitesinde Snapdragon 870 yonga seti ile görüntülendi. Şimdi ise S16 Pro modeli Geekbench sitesinde görüntülendi. Platformda görüntülenen cihazın bazı temel özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Vivo S16 Pro Geekbench

Vivo S16 Pro Teknik Özellikleri

Telefon Geekbench’in sitesinde V2245A model numarası ile gözüküyor. Test sonuçlarına baktığımız zaman modelin Dimensity 8200 işlemcisi ile gelmesi bekleniyor. 2.00 GHz hızında çalışan dört çekirdek, 3.00 GHz hızında çalışan üç çekirdek ve 3.10 GHz hızında çalışan bir çekirdekten oluşuyor. Android’in son sürümü olan Android 13 ile birlikte ve 12 GB Ram ile birlikte kutudan çıkacak. Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 988, çok çekirdekli test sonucundan ise 3721 puan aldı.

İlginizi Çekebilir: Vivo Türkiye Ülkemizde Üretim Tesisi Açtı

Listeye baktığımız zaman Vivo S16 Pro hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. Vivo geçtiğimiz günlerde Vivo S16 serisinin Çin Yeni Yılı öncesi 22 Ocak’ta piyasaya süreceğini duyurdu. Seri hakkında yapılan sızıntı ve söylentiler ise serinin Aralık ayı sonunda piyasaya sürüleceğini bildiriyor.

Vivo S16 Pro

Ayrıca şirket S16 Pro’nun tasarımı görebileceğimiz resmi görsellerini de paylaştı. Vivo ayrıca serinin 50MP ön kamera ve OIS destekli ana kamera ile geleceğini açıkladı. Ancak S16e modelinin bu özellikler ile donatılmama olasılığı da mevcut. Sızıntılar ışığında S16 modelinin Snapdragon 870 işlemci ile güçlendirileceği, S16e modelinin ise Samsung’dan alışkın olduğumuz Exynos 1080 işlemci ile güçlendirileceği söyleniyor. Önümüzdeki günlerde seri hakkında daha fazla bilginin ortaya çıkması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu