Huawei Mate 50 Pro Ön Kamera Şampiyonu Oldu

Huawei Mate 50 Pro tanıtıldıktan kısa bir süre DxOMark’ta zirvenin yeni sahibi oldu. Telefon ön kamerasıyla da ilk sıraya oturdu.

Huawei Mate 50 Pro bir kez daha DxOMark sitesinin konuğu oldu. Kamera uzmanları daha önce telefonun arka kameralarını masaya yatırırken, yapılan inceleme sonrası Mate 50 Pro 149 puanla zirvenin yeni sahibi oldu. Site bu defa telefonun ön kamera testinin sonuçlarını yayınladı. Çinli şirketin amiral gemisi telefonu testte olağanüstü sonuçlar göstererek dört kategoride en iyisi olmayı başardı. Bu sonuçlar Mate 50 Pro’yu genel klasmanda bir numara yaptı.

Tüm testlerin sonuçlarına göre cihaz, fotoğraflar için “Pozlama”, “Odaklanma”, “Gürültü azaltma” ve “Flaş” kategorilerinde en iyi sonucu ortaya koydu. Mate 50 Pro’da ön kameranın artıları arasında hoş bir cilt tonu, mükemmel pozlama, geniş dinamik aralık, yüksek detay, düşük gürültü, grup çekimlerinde bile bir kişiyi odakta tutma ve doğru beyaz dengesi yer alıyor.

Kameranın eksileri de yok değil.  Fotoğraflarda doku kayıpları gözlenirken, videoda gözle görülür gürültü beliriyor. Ek olarak, arkadan aydınlatma esnasında cilt yeterince doygun olmayabilir. Ayrıca, bazı durumlarda fotoğraflarda ve videolarda ara sıra renk bozuklukları, video kontrast eksikliği ve cilt tonu yanlışlığı yaşabiliyor.

Tüm bu sonuçlar neticesinde Mate 50 Pro’nun ön kamerası 145 puan alarak bu kategoride de bir numaraya yerleşti. Yeri gelmişken ikinci sırada iPhone 14 Pro’nun yer aldığını hatırlatalım

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu