OPPO INNO Day 2022 Yeni Teknolojilere Ev Sahipliği Yaptı!

OPPO’nun yeni teknolojilerini sergilediği OPPO INNO Day 2022 etkinliği sona erdi. Bu etkinlikte tanıtılan ilk yenilikler haberimizde.

Çinli teknoloji devi OPPO, söz verdiği gibi OPPO INNO Day 2022 etkinliğinin ilk gününde şirketin en son yardımcı gerçeklik gözlüğü olan Air Glass 2, MariSilicon Y Bluetooth ses yonga seti ve OHealth H1 aile sağlığı monitörünü duyurdu. Gelin bu yeni teknolojilere yakından bir göz atalım.

OPPO, yeni MariSilicon Y Bluetooth ses yonga setinin en gelişmiş N6RF işlem teknolojisini kullanan ilk kişilerden biri olduğunu söyledi. OPPO, piyasadaki en yüksek özellikli Bluetooth yongalarına kıyasla Bluetooth bant genişliğini %50’ye kadar artıran kendi geliştirdiği Pro Bluetooth Paketine sahip olduğunu söyledi.

Özel URLC codec teknolojisine ve MariSilicon Y’nin Bluetooth üzerinden 24-bit/192kHz ultra net kayıpsız ses iletmesini sağlayan, kablolu bir bağlantı ile aynı ses kalitesini sunan ve ayrıca uzamsal ses deneyimleri sunan 590 GOPS’ye kadar cihaz içi bilgi işlem gücüne sahip özel bir NPU’ya sahiptir.

OPPO ayrıca şirketin en yeni yardımcı gerçeklik gözlüğü ve geçen yılki modelin halefi olan Air Glass 2’yi de sergiledi. Sadece yaklaşık 38 g ağırlığındaki OPPO, bunların OPPO tarafından geliştirilen dünyanın ilk reçine SRG-diffraktif dalga kılavuzu lensine sahip dünyanın en hafif ve en ince akıllı gözlükleri olduğunu söyledi.

Bu lensler görme düzeltmesini ve daha fazla özelleştirmeyi destekleyerek onları normal gözlüklerden neredeyse ayırt edilemez hale getirecektir. OPPO Air Glass 2, telefon görüşmeleri yapabilecek, gerçek zamanlı çeviri yapabilecek, konum tabanlı navigasyon sağlayabilecek, işitme engelli kişiler için sesi metne dönüştürebilecek ve daha birçok akıllı deneyim sunabilecek.

OHealth H1 aile sağlığı monitörü, aile kullanımına yönelik altı sağlık veri izleme işlevini, kan oksijeni ölçümü, EKG, kalp ve akciğer oskültasyonu, kalp atış hızı, vücut ısısı ve uyku takibi dahil olmak üzere tek bir cihazda birleştiriyor.

OPPO INNO Day 2022

Yüksek hassasiyetli sensörlere ve endüstri lideri sağlık algoritmalarına sahip. Bu yenilik adece 95 gram ağırlığındadır ve estetik yuvarlak kenarlara ve eşmerkezli oval bir tasarıma sahiptir. OPPO, bunun kullanıcıların OHealth H1’i yanlarında her yere götürmelerini kolaylaştırdığını ve düzenli sağlık ölçümlerini günlük rutinlerine entegre etmelerine yardımcı olduğunu söyledi. OPPO, OHealth H1’in OPPO’nun kullanıcılara, hastanelere ve kliniklere akıllı, profesyonel ve kullanışlı sağlık çözümleri sunarak daha iyi sağlık hizmetlerine köprü kurma hırsına zemin hazırladığını söyledi.

Başa dön tuşu