Meizu 20 Serisinin Hızlı Şarj Özelliği Onaylandı

Meizu 20 serisi sertifika belgelerinden geçmeye başladı. Son rapora göre telefonlar 80 watt hızlı şarj desteği sunacak.

Meizu’nun Meizu 20 ve Meizu 20 Pro akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı artık bir sır değil. Kısa süre önce yazılım kodlarında ve Geekbench testinde görünen telefonlar Çin’de 3C sertifikasından geçti. Mobil dünyasını yakından takip edenler bilir ki, 3C testi ile birlikte telefonların hızlı şarj özellikleri netlik kazanıyor.

Meizu 20 Serisi 80W Şarj Sunacak

Sertifika belgesinde yer alan bilgilere göre Meizu 20’de 80 watt hızlı şarj desteği yer alacak. Meizu 18 serisindeki 40 watt hızlı şarj ile kıyaslandığında yeni modellerde ciddi anlamda bir yükseltmenin gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Öte yandan telefondaki kablosuz hızlı şarj desteğinin de geliştirildiğinden söz ediliyor. Hatırlamak gerekirse 2021’de çıkış yapan Meizu 18 Pro, 40W kablosuz şarjı destekliyordu. Bu nedenle, Meizu 20 Pro’nun daha hızlı 50W kablosuz şarj desteğiyle çıkış yapma ihtimali yüksek.

Meizu 18S ve 18s Pro

Geçtiğimiz günkü kıyaslama testi sonuçlarına göre Meizu 20 Pro modeline Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi güç verecek. Meizu 20’nin de aynı işlemciyle çıkış yapma ihtimali yüksek. Serinin 8GB RAM + 256GB ve 12GB RAM + 512GB şeklinde iki bellek seçeneğiyle çıkış yapması bekleniyor.

2023’ün ilk çeyreğinde tanıtılacağı konuşulan telefonların nasıl bir tasarıma sahip olacağı ve diğer donanım özelliklerinin neler olduğu şu an için bilinmiyor. En çok merak edilen konulardan biri de Meizu 20’nin Çin dışında satışa sunulup sunulmayacağı. Tüm bu soruların yanıtını önümüzdeki süreçte gerçekleşecek sızıntılar ortaya koyacaktır.

Başa dön tuşu