Apple M2 Max Yakında Tanıtılabilir!

Apple’ın yeni planları ortaya çıkmaya başladı. Cupertinolu teknoloji devi 2023 yılının başlarında Apple M2 Max işlemcisini tanıtacak.

Apple’ın Mac serisini yenilemeyi planladığını bir süredir konuşuluyordu. Bugün ise firmanın 2023 yılının başlarında karşımıza Apple M2 Max işlemcisi ile çıkacağı ortaya çıktı. “Mac14,6” ve “Mac15,4” kod ismine taşıyan bu cihazlar ilginç bir şekilde Steam’in Kasım Ayı Donanım ve Yazılım Anketinde tespit edildi. Görünüşe göre Apple, oyun alanında yeni işlemcileri ile Windows’a rakip olacak.

Steam verileri ayrıca bu yeni Mac’lerin pek çok kişi tarafından kullanılmadığını ve şu anda bu yayın öncesi Mac’lere yalnızca Apple’daki bazı mühendislerin erişebildiğini gösteriyor. Mac15,4 hakkında bilgi neredeyse yok, ancak 9to5Mac’in işaret ettiği gibi, Mac14,6 modeli daha önce bir Geekbench kıyaslama sonucu da dahil olmak üzere sızıntılarda ortaya çıktı.

Mac14,6 varyantının toplam iki Geekbench sızıntısı oldu. Bu sızıntılardan ilki Apple’ın şirket içi M2 Max yonga setini çalıştırıyor olabileceğini gösteriyor. Bu, Apple’ın Mac Studio’nun daha yeni sürümlerini ve muhtemelen önümüzdeki yılın başlarında M2 Max işlemcili MacBook Pro serisini piyasaya sürme niyetiyle ilgili geçmiş raporlarla uyumlu görünüyor. Apple’ın M2 Pro’yu yaklaşmakta olan MacBook Pro yenilemesinin giriş seviyesi modelleriyle kullanması bekleniyor.

20 inç MacBook

Yakın tarihli bir rapora göre Apple, katlanabilir bir iPad ve hatta ASUS tarafından yakın zamanda piyasaya sürülenler gibi 20 inçlik bir katlanabilir MacBook üzerinde çalışıyor. Ancak rapor, Apple’ın katlanabilir iPhone planlarından vazgeçmiş olabileceğini ileri sürdü. Samsung, OPPO gibi markaların ve katlanabilir segmentteki bir avuç diğerinin başarısı düşünüldüğünde bu biraz şaşırtıcı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu