Android 13 QPR2 Beta 1 Güncellemesi Yeniliklerle Geldi!

Google bugün sürpriz bir şekilde karşımıza Android 13 QPR2 Beta 1 güncellemesi ile çıktı. Peki, bu güncelleme ile neler geliyor?

İnternet ve teknoloji devi Google, Google Pixel Feature Drop güncellemesinin ardından uyumlu piksel cihazlara ilk Android 13 QPR2 Beta 1 (Üç Aylık Platform Sürümü) güncellemesini göndermeye başladı. Aralık 2022 güvenlik güncellemeleri, yeni platform geliştirmeleriyle birlikte Android 13 QPR2 Beta 1’e (T2B1.221118.006) dahil ediliyor. Bir dizi yenilik ile gelen bu güncelleme Android’in geleceği için önemli özellikleri barındırması ile dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz.

Masaüstü modu etkinleştirildiğinde, serbest biçimli pencereler, tam ekrana genişletmek (masaüstü modundan ayrılmak), bölünmüş ekrana girmek vb. için bir araç çubuğunu sürüklemeyi, geri dönmeyi, ayrılmayı veya açmayı kolaylaştıran kayan bir başlık çubuğuna sahip.

Sol üst köşedeki saatin boyutu genişledi ve bildirimler panelini tamamen aşağı kaydırdığınızda tarih saatin altına yerleştirildi.G oogle’ın Pixel 6 Pro’nun ekran sürücüsünü değiştirdiğini ve tıpkı Pixel 7 Pro gibi 1080p ekran çözünürlüğü seçmeyi mümkün kıldığını iddia ediyor. Google’ın QPR2 güncellemesi, aranmak veya indirilmek yerine güncellenecek bir uygulama olarak görüntüleneceği için en azından Pixel kullanıcıları için artık onu çok daha erişilebilir hale getiren Health Connect’i içeriyor.

Google’ın özelliği yayınlamak için Ocak 2023’e kadar beklemek istediğini söylüyor. Ayrıca birkaç saniye sonra medya oynatıcıdaki albüm sanatı üzerinde sis benzeri bir etkinin ortaya çıktığını paylaşıyor.

BT A2DP üzerinden Opus, en azından Pixel 7 Pro’da QPR2 Beta 1’de açılmış gibi görünüyor. Bu muhtemelen kafa izleme ile uzamsal sese hazırlık olarak ve Pixel Buds Pro bir ürün yazılımı güncellemesi beklerken yapıldı.

Kısmi ekran paylaşımı: Kullanıcılar “tüm ekranı” veya “tek bir uygulamayı” kaydetme seçeneğine sahip olacaklar. Android 13 QPR2’de Google, bildirim ve zil seslerini bölen bir bayrak deniyor. Halka ve bildirim hacimleri bir zamanlar bölündü, ancak sonunda birleştirildiler ve yıllarca bu şekilde kaldılar.

Kullanıcılar, bu değişiklikleri yayınlanmadan önce görmek için desteklenen cihazınız için Beta Programına kaydolabilecek. Bu özelliklerin Android’in nihai sürümüne ne zaman dahil edileceği ise şimdilik bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu