Xiaomi Mini PC Resmi Olarak Tanıtıldı

Xiaomi, Xiaomi 13 serisinin tanıtılacağı lansmanda bir sürpriz yaparak yeni cihazı olan Mini PC ürününü tanıttı.

Xiaomi, dün Çin’de birden fazla yeni ürününü tanıttığı bir lansman yaptı. Lansman da merakla beklenen Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, Xiaomi Mini PC, Xiaomi Buds 4 ve Xiaomi 10 Gigabit Router ürünlerini piyasaya sürdü. Xiaomi Mini PC, Xiaomi 13 serisinden sonra lansmanda tanıtılan en ilginç cihaz oldu. Her yere taşınabilen ve taşınabilirliği bir sonraki seviyeye taşıyan, küçük bir kutu içerisine büyük donanımlara sığdıran bir PC tanıttı.

Mini PC, 112 x 112 x 38mm boyutlarında ve cihazın ana gövdesi sadece 437 gram ağırlığında. Ana gövde minimal ve zarif bir görünüm sağlamak için CNC, metal kumlama ve anot oksidasyonu gibi birçok işlemden geçmiş alüminyum alaşımı kullanılarak yapılmış. Intel Iris Xe Graphic destekli 12. Nesil Intel Core i5-1240P işlemciyle beraber geliyor. 4.4 GHz hızına kadar maksimum turbo frekansına, 12 MB Düzey 3 önbelleğine sahip.

Xiaomi Mini PC

Mini PC 16 GB 3200 MHz DDR4 Ram ve 512 GB PCIe 4.0 NVMe SSD içeriyor. Arka tarafında ise 2 adet HDMI 2.1 çıkışı, 1 adet 2.5G ağ bağlantı noktası, 1 adet USB 3.0 ve 1 adet USB 2.0 bağlantı noktası ile geliyor. Ön tarafında da arkasında da gördüğümüz gibi 2 adet USB 3.0 bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık girişi bulunuyor. Kablosuz bağlantı kısmında Wi-Fi 6 ve en son Bluetooth 5.3 sürümünü destekliyor. 2 adet HDMI çıkışı olması bu cihazı hemen hemen her dizüstü bilgisayar veya monitör ile uyumlu hale getiriyor. Kutudan Windows 11 Home Chinese Edition sürümü otomatik olarak yüklenmiş halde geliyor. 100W’a kadar güç girişine sahip.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Çok Yakında Masaüstü PC Pazarına Girecek! Intel’in İşi Zorlaşacak!

Mini PC lansmanda yeni tanıtılan bir ürün olduğu için şuan sadece Çin pazarında satışa çıkacak. Çin pazarında 3699 CNY (yaklaşık olarak 530 Dolar ) civarında satılacak. Xiaomi bu ürünü küresel pazara çıkarıp çıkarmayacağı henüz belli değil. Bu durum ilerleyen günlerde Çin pazarında olan ilgiye göre değişebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu