iQOO 11 Kapış Kapış Satılıyor! Xiaomi’ye Büyük Rakip!

iQOO’nun yeni canavarı iQOO 11 bugün sürpriz bir şekilde satışa sunuldu. Telefon Çin’de resmen kapış kapış satılıyor. İşte detaylar.

Xiaomi’nin Xiaomi 13 hamlesinden sonra bugün de iQOO cephesinden sürpriz bir hamle geldi. Bu sabah, yeni amiral gemisi akıllı telefon iQOO 11, Çin’de resmen satışa çıktı. Satışların başlamasından hemen sonra iQOO ilk sonuçlarını resmen yayınladı. Açıklamalara göre sadece 15 saniyede telefon satışları 14,3 milyon doları aştı.

Vivo’nun alt markası, iQOO 11’in çok cazip bir fiyata en iyi konfigürasyon sayesinde bu sonucu elde edebildiğine inanıyor. 545 dolara, müşterilere yeni nesil hızlı belleğe sahip Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip telefon sunmak her baba yiğidin harcı değil.

iQOO 11’in standart sürümünün ekranı, 1800 cd/m2’lik yerel en yüksek parlaklığa sahip en yeni Samsung E6 floresan malzemeyi kullanıyor. Ayrıca bu ekran genişletilmiş dinamik aralıklı XDR Engine’i de destekliyor. Bu ekran 144 Hz yenileme hızının yüksek olması ve frekansı belirli bir senaryoya göre dinamik olarak değiştirebiliyor.

iQOO 11, arka 50 megapiksel Samsung GN5 ana kameranın yanı sıra 13 ve 8 MP çözünürlüğe sahip ek modüllerle donatılıyor. 120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli bataryadan beslenen telefon 2023 yılında Avrupa pazarında da açılacak. Xiaomi 13 ile direkt rekabete girecek olan iQOO’nun yeni serisi bakalım uygun fiyat politikasını avantaja çevirebilecek mi?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu