Galaxy S23 ile 8K Video Devri Başlayacak!

Samsung’un önümüzdeki aylarda tanıtması beklenen Galaxy S23 serisine ait bilgiler geldi. Telefon 8K video çekimini destekleyecek.

Galaxy S23 serisinin duyuru tarihi yaklaştıkça yeni ürünler hakkında giderek daha fazla bilgi ortaya çıkıyor. Bugün ise sızıntıları ile ünlü olan Ice Universe Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri hakkında bilgileri açıkladı. Ice Universe, Galaxy S23 serisinin saniyede 30 kare hızında 8K video kaydını destekleyeceğini belirtti.

Piyasada 4320p çözünürlükte saniyede 30 FPS video kaydetmenize izin veren akıllı telefonlar zaten var. Ancak Samsung için bu bir yenilik olacak. Bu tür videoların büyük boyutu göz önüne alındığında, üreticinin daha fazla bellek kapasitesine sahip sürümler sunacağı varsayılabilir.

Galaxy S22 serisinin saniyede 24 kare hızında 8K video kaydını desteklediğini belirtelim. 24 ile 30 arasındaki fark küçük görünebilir. Ancak bu izlerken kesinlikle fark ediliyor. 30 FPS’in sabit olması videoların daha akışkan olacağı anlamına geliyor.

Gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alacak olan yeni seride 8 GB RAM’in yer alması bekleniyor. Ultra modelde belki Samsung, 12 GB RAM kullanabilir ancak bu kesin değil. Kamera tarafında ise Samsung’un 200 Megapiksel çözünürlüğünde bir lense geçiş yapması bekleniyor. Fiyat tarafında ise Avrupa’da telefonların 100 euro daha pahalıya satılacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu