Xiaomi Watch S2 Tanıtıldı, Çok Şık ve Dolu Dolu

Xiaomi’nin bugünkü etkinliğinin bir diğer konuğu Xiaomi Watch S2 oldu. Vücut sıcaklığı ölçebilen akıllı saatte bakalım neler yer alıyor.

Xiaomi bugün Çin’de birçok ürünün tanıtıldığı kapsamlı bir etkinlik gerçekleştirdiği. Etkinliğin öne çıkan ürünlerinden biri de Xiaomi Watch S2 akıllı saat oldu. Geçen yılki Watch S1’in devamı olarak gelen akıllı saat, pazardaki Galaxy Watch 5 ve Apple Watch serisiyle sıkı bir rekabete girişecek. Bakalım Xiaomi’nin yeni akıllı saati neler sunuyor.

Xiaomi Watch S2 Başlıca Özellikleri

Xiaomi Watch S2, 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki dairesel kadran boyutunda çıkış yapıyor. Saatin sağ tarafında dikdörtgen şeklinde iki fiziksel düğme yer alıyor. Akıllı saat, paslanmaz çelik metal orta çerçeveye ve safir cama sahip camdan oluşuyor.

42 mm’lik versiyon 1,32 inç ekran sunarken, 46 mm modelde ise 1,43 inç büyüklüğünde ekran yer alıyor. Her iki modelde de  466 x 466 piksel çözünürlüğe sahip AMOLED panel bulunuyor. Giyilebilir cihaz ayrıca 5 metreye kadar suya dayanıklılık sunuyor.

Watch S2, kalp atış hızı ve SpO2 sensörüne sahip. Akıllı saatin öne çıkan özelliklerinden biri yağ yüzdesi, iskelet kası kütlesi, protein hacmi ve daha fazlası gibi verileri ölçebilen vücut kompozisyonu ölçümü yapabilmesi. Kullanıcıları vücut kompozisyonunu ölçebilmesi için iki parmağını yan düğmelere koyması yeterli. Akıllı saat bunun yanı sıra cilt sıcaklığını da ölçebiliyor.

Watch S2’de ayrıca uyku ve stres izleme, kadınlarda adet döngüsü takibi ve nefes egzersiz ölçümleri mevcut. 100’den fazla spor modu desteği sunan saat, akıllı telefonlara Bluetooth 5.2 bağlantısıyla etkileşime geçiyor.  GPS ve NFC bağlantılarına da sahip olan kulaklığın 42 mm’lik modelinde 305 mAh, 46mm’lik modelinde ise 500 mAh pil bulunuyor. Her iki saat 7 gün kullanım süresi sunabiliyor.

Watch S2’nin 42 mm siyah standart ve altın deri renk seçenekleri 143 dolar ve 172 dolardan satışa sunuldu. 46 mm ve 42 mm siyah renk seçenekleri içinse fiyat 186 dolar ve 157 dolar olarak açıklandı.

Başa dön tuşu