Realme GT Neo 5 Dünya Şarj Rekoru Kıracak

OPPO’nun alt markası olan realme, 240 watt hızlı şarjı piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Özellik ilk kez Realme GT Neo 5 modelinde yer alacak.

Çinli markalar söz konusu hızlı şarj desteği olduğunda Samsung ev Apple’la aralarındaki farkı her yıl açıyorlar. Samsung ve Apple hala 25 watt düzeylerinde hızlı şarj desteği sunarken, OPPO’nun alt markası Realme 240 watt desteğini çok yakında son kullanıcı ile buluşturacak. OPPO’nun daha önce Mobil Dünya Kongresi’nde gösterdiği 240 watt hızlı şarj desteği ilk kez Realme GT Neo 5 modelinde yer alacak.

Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Digital Chat Station’a göre realme GT Neo 5’in iki versiyonu olacak. Bunlarda birinde 150 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyüklüğünde pil kullanılacak. Diğer model yani özel olarak geliştirilen versiyonda ise 240 watt hızlı şarj destekli 4.600 mAh pil kullanılacak. GT Neo 5 200 watt’lık destekle birlikte bu alanda rekoru eline geçirecek.

realme GT Neo 4

OPPO’nun daha önce açıkladığı verilere göre 240 watt hızlı şarjla birlikte 4.500 mAh büyüklüğündeki pilin tamamen dolması sadece 9 dakika sürüyor. Bu sonuçlar göz önüne alındığında GT Neo 5’in tam şarj olması 10 dakikanın altında gerçekleşebilir.

Realme GT Neo 5 Neler Sunacak?

Telefonda 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alacak. Telefon geçtiğimiz gün tanıtılan ve 4nm üretim sürecine sahip MediaTek Dimensity 8200 işlemcisinden güç alacak. GT Neo 5’te ayrıca Android 13, ekran altı parmak izi tarayıcısı, OIS destekli kamera ve stereo hoparlör yer alacak.

Başa dön tuşu