Galaxy Z Fold 4, Aralık 2022 Güncellemesini Alan En Son Telefon Oldu

Galaxy Z Fold 4 modeli Aralık 2022 güvenlik güncellemesini tüm pazarlara sunarak en son güvenlik güncelleme alan telefon oldu.

Bu haftanın başlarında Samsung, Galaxy Z Fold 4 modeli için Aralık 2022 güvenlik güncellemesini yayınladı. Yayınlanmış olan bu güncelleme sadece ABD’de bulunan kullanıcılar için mevcuttu. Ancak şirket güncellemenin pazarını genişleterek tüm Z Fold 4 cihazlarına güncellemeyi yayınladı.

İlginizi Çekebilir: OneUI 5.1 Güncellemesi İçin Tarih Verildi

Galaxy Z Fold 4 için en son yazılım güncellemesi, F936BXXS1BVKC sürümü ile birlikte geliyor. Samsung’un akıllı telefonlarında ve tabletlerinde bulunan 93 güvenlik açığını gideren Aralık 2022 güncelleme sayesinde kapattılar. Yani güncelleme genel hatları ile hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmeleri içeriyor.

Eğer Z Fold 4 kullanıcısı iseniz Ayarlar > Yazılım Güncellemesi bölümüne giderek İndir ve Yükle seçeneğini seçerek Aralık 2022 güvenlik güncellemesini cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bazı cihazlarda henüz güncelleme gözükmeyebilir bu durum güncellemelerin aşamalı olarak kullanıcılara dağıtılmasından kaynaklıdır. Henüz sizde güncelleme gözükmüyor ise aralıklarla son güncellemeyi takip edebilirsiniz.

Galaxy Z Fold 4 Aralık 2022 Güncelleme

Samsung, geçtiğimiz aylarda Android 12L tabanlı One UI 4.1.1 yazılımı ile Z Fold 4’ü piyasaya sürdü. Geçtiğimiz haftalarda bu cihaz Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesini de aldı. Gelecekte yayınlanacak olan üç Android işletim sisteminin de güncellemesini alacak.

Katlanabilir cihaz 7.6 inç büyüklüğünde AMOLED ekrana sahip. 6.2 inç büyüklüğünde de AMOLED kapak ekranı taşımakta. Telefon Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alıyor. Galaxy Z Flip 4 ise 6.7 inç büyüklüğünde katlanabilir AMOLED ekrana ve 1.9 inç arka kapak ekranına sahip. Telefon aynı şekilde Snapdragon 8+ Gen 1 den güç alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu