Android için Google Uygulaması Arayüzü Değişiyor

Arama devi Google, Android cihazlarında bulunan arama uygulaması için yeni arayüzü olan Material You tasarımana geçiriyor.

Google Arama uygulaması kullanıcı arayüzü uzun bir zamandır değişmedi. Ancak arama devi Android için Google uygulamasına birkaç yeni özelliklerle beraber yeni tasarımı olan Material You ile yeni bir görünüme kavuşturmayı planlıyor.

Bu yıl Search On etkinliği esnasında arama devi, Google uygulaması için yeni bir arama çubuğu da dahil olmak üzere yeni duyurularda bulunmuştu. Şirket yeni özelliklerin ne zaman ekleneceğini belirten bir zaman çizelgesi paylaşmasa da, Google gelişmelerini takip eden kullanıcılar tarafından yeni tasarım fark edildi.

Google Arama Yeni Tasarım

Tasarım açısından baktığımızda en belirgin değişiklik, ses ve lens arama seçeneklerinin değişmeden kalması ve daha kalın bir arama çubuğu. Arama çubuğunun hemen altında yeni bir arama önerileri sıralaması göreceksiniz. İlk sırada yakın bir zamanda almış olduğunuz ekran görüntüsünü hızlıca aramanızı sağlayabilecek bir özellik bulunuyor. Listeyi sağa doğru kaydırdığınız zaman Lens ile ödev çözülmesi, şarkıları bulma ve daha fazlası gibi hızlı ulaşmak istediğiniz bilgilere ulaşabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Chrome RAM ve Enerji Tasarrufu Moduna Kavuşacak!

Google hali hazırda tüm bunları zaten yapabiliyor. Ancak eklemiş olduğu kısayollar sayesinde bu işlemleri gerçekleştirmek oldukça kolaylaşacak. Hatta çoğu kullanıcı tarafından belki de ilk defa bu özellikleri keşfetmelerini sağlayacak. Uygulama da bulunan en yeni özellik ise ana ekranda profil fotoğrafının hemen yanında bulunan zil simgesi. Bu simge sayesinde abone olduğunuz konulara ilişkin bildirimlerin sayısını ve bildirimler hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Google’ın bu yeni arayüzünü ve tüm yeni özellikleri tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlayacağı ise henüz belli değil.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu