MIUI 14 Sorunsuz Bir Deneyim Sunacak!

Xiaomi’den MIUI 14 güncellemesi hakkında sevindiren haberler geldi. Bu arayüz güncellemesi şimdiye kadarki en sorunsuz deneyimi sunacak.

Xiaomi bir aksilik yaşanmazsa 11 Aralık yani yarın karşımıza Xiaomi 13 ailesi ile çıkacak. Bu seride kullanılacak olan firmanın yeni arayüzü MIUI 14 de tanıtılacak. Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su Lei Jun, bu sabah Weibo’da MIUI 14 arayüzü hakkında yeni ayrıntılar yayınladı.

Lei Jun’a göre, MIUI 14 yeni bir foton motoru ile gelecek. Arayüz, Linux çekirdek düzeyinde derin optimizasyonlar aldı ve bu da MIUI 13’e kıyasla çalışmalarının tüm yönlerini önemli ölçüde iyileştirmeyi mümkün kılacak.

Yayınlanan resmi tanıtım görseli, MIUI 14’ün üçüncü taraf uygulamaların tamamen süper hıza geçmesine izin vereceğini gösteriyor. Ayrıca kabuğun düzgünlüğünün yüzde 86 arttığını, uygulamaları kullanırken enerji tüketiminin ise yüzde 16 azaldığını onaylıyor.

MIUI geliştirme ekibinin Gene Fan tarafından daha önce açıklanan bilgilere göre, yeni MIUI 14 kabuğunun dört ana iyileştirmesi olacak. Bunlar daha az sistem önceden yüklenmiş uygulaması, daha pratik özellikler, yeni bir tasarım ve sistemin daha sorunsuz ve daha kararlı çalışması olarak sınıflandırılacak.

Yeni sisteme önceden yüklenmiş uygulamalar kaldırılabilir ve telefon görüşmeleri, kısa mesajlar, saat ve uygulama mağazası dahil olmak üzere yalnızca en gerekli olanları bırakılabilir. Android 13 üzerine inşa edilecek olan bu yeni arayüz Xiaomi’nin şimdiye kadar sunduğu en sorunsuz ve en hızlı arayüzü olarak tarihe geçecek gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu