iPhone 15 Ultra En Pahalı Telefon Olacak!

Apple’ın önümüzdeki yıl tanıtacağı iPhone 15 Ultra modelinin en pahalı telefon unvanını eline alacağı söyleniyor. Türkiye fiyatı kaç olur ki?

Apple’ın önümüzdeki yıl karşımıza farklı bir iPhone politikası ile çıkması bekleniyor. Geçen yıl iPhone 13 Pro Max’in ilk doğru görüntülerini paylaşan ilk kişi olan ApplePro, amiral gemisi iPhone 15 Ultra modelinin fiyatı hakkında yeni bilgiler yayınladı.

ApplePro, Apple’ın yeni üst düzey amiral gemisinin iPhone 14 Pro Max’ten daha pahalıya mal olacağını belirtti. iPhone 15 Ultra’nın 1.200 dolara veya 1.300 dolara mal olacağını ve bunun da onu iPhone 14 Pro Max’ten 100-200 dolar daha pahalı hale getireceğini iddia ediyor. Peki, iPhone 15 Ultra’nın fiyatı selefine göre neden artacak?

İçeriden biri, titanyum kasanın, çift selfie kamerasının yanı sıra yüksek hızlı bir USB-C Thunderbolt 4 konektörünün eklenmesinin ana nedenleri olarak adlandırıyor. Yaklaşık bir ay önce, LeaksApplePro zaten iPhone 15 Ultra’nın üretiminin iPhone 14 Pro Max’in üretiminden çok daha pahalıya mal olacağını söyledi. Artık model üretme maliyetindeki farkın yaklaşık 90 dolar olacağını belirtti.

iPhone 15 Ultra

iPhone 15 Ultra’nın piyasaya sürülmesinin önümüzdeki yıl yapılması bekleniyor. Telefonun ayrıca gelişmiş bir ana kamera ve daha fazla RAM ile gelmesi bekleniyor. Şimdiye kadar çıkan en pahalı iPhone unvanını eline alacak olan bu modelin ülkemizde 60.000 TL bandında satılmasını bekliyoruz. 1 yıl sonraki Eylül ayındaki Dolar kurunun kaç olacağı tabii ki de bu bekletiyi etkileyecek. Bakalım Apple Türkiye ülkemizde 100.000 TL’ye kadar iPhone satacak noktaya düşecek mi? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu