Apple M2 Max Hızı Arşa Çıkaracak!

Apple’ın Intel ve AMD’nin ağlamasına sebep olacak olan yeni yongası Apple M2 Max hakkında bilgiler geldi. Hız Apple’ın göbek adı.

Apple’ın piyasaya yön vermesi Apple M1 serisi işlemciler ile başlamıştı. M1 Pro ve M1 Max ile Intel ve AMD’yi ağlatan Cupertinolu teknoloji devinin yeni planları belli oldu. Apple’ın yeni nesil yonga seti Apple M2 Max modelinin test sonuçları, gösterilen ilk sızıntıdan çok daha yüksek olduğu ortaya çıkan popüler Geekbench kıyaslamasının veritabanında ortaya çıktı.

Apple M2 Max Geekbench’in tek iş parçacıklı testinden 2027 puan alıyor. Testte tüm çekirdekleri kullanırken sonuç 1.4888 puana kadar çıkıyor. Karşılaştırma için; Apple M1 Max’in Geekbench kıyaslamasında sırasıyla 1787 ve 12826 puan aldığını belirtelim.

İlk Apple M2 Max test sonuçları ortaya çıktığında çok daha kötüydü. Ardından yeni yonga seti selefine kıyasla gözle görülür bir gelişme göstermedi. Sonuçlar tek modda 1.853 puan ve tüm çekirdeklerin kullanımında 13855 puandı.

Her iki durumda da testler cihazı Mac 14.6 olarak tanımlıyor. Bu da yeni bir Mac modelini işaret ediyor. Nihai sonuçların çok farklı olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Apple’ın optimizasyonu yapması ve nihai işlemcisini tanıtması ile işlemci pazarı yine karışacak. Şu an ARM tabanlı Apple M serisi işlemciler piyasadaki en baba Intel ve AMD işlemcileri tabiri caizse tokatlıyor.

Apple M2 Max

Apple M1 Pro işlemciyi uzun süredir test ediyoruz. Bu işlemci render konusunda başarılı olduğu gibi ilginç bir şekilde oyun tarafında da Windows’a kafa tutuyor. Özellikle emülatörlerin port halleri bile Intel ve AMD işlemcilere göre daha stabil ve sağlıklı çalışıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu