Red Magic 8 Pro, TENAA’da Ortaya Çıktı

Red Magic 8 Pro eksiksiz bir şekilde tasarımını gösteren resimler ve teknik özellikleri ile TENAA istesinde ortaya çıktı.

Nubia’nın oyun odaklı alt markası olan Red Magic, yeni modeli olan Red Magic 8 Pro’yu yakın zamanda piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Cihaz geçtiğimiz günlerde TENAA üzerinden yayınlandı ve bazı temel özellikleri paylaşıldı.

Red Magic 8 Pro TENAA

TENAA sitesi sayesinde Red Magic 8 Pro’nun eksiksiz bir şekilde tasarımını gösteren resimler ortaya çıktı. Görüntülerde yeni cihazın Galaxy S22 Ultra’ya benzer bir tasarımı olduğu gözüküyor. Cihazın arka kısmı Nothing Phone (1) cihazından da alışkın olduğumuz gibi şeffaf olarak gözüküyor. Üç adet kamera ile gelen cihaz alt alta sıralanmış şekilde cihazın üst – orta kısmında bulunuyor. Ayrıca kameraların üzerinde bir adet LED flaş bulunuyor.

Red Magic 8 Pro TENAA

Ekranın ön kısmına baktığımız zaman görünür bir çentik gözükmüyor. Telefonun sol tarafında ses düğmeleri yer alıyor. Sağ tarafında ise parmak izi görevini taşıyan bir adet güç düğmesi bulunuyor. TENAA listesi daha öncesinde Red Magic 8 Pro’nun bazı temel özelliklerini açıklamıştı.

Red Magic 8 Pro, Snapdragon 8 Gen 2 ile güçlendiriliyor. Kutudan 1TB’a kadar hafıza ve 16GB Ram ile beraber çıkacağı belirtiliyor ancak cihazın farklı varyantları olabilir. Büyük olasılıkla cihaz oyun deneyimini en üst seviyede sağlamak için LPDDR5 RAM ve UFS 4.0 ile beraber gelecek.

İlginizi Çekebilir: Red Magic 8 Pro Yeni Oyun Canavarı Olacak

3C listesine göre cihazda iki adet pil kapasitesi bulunacak: 5000 mAh ve 6000 mAh. Ayrıca 165W’a kadar hızlı şarj desteği sunuyor. Android ‘in en son sürümü olan Android 13 işletim sistemine sahip olacak. Ekranın altına gizlenmiş 16MP ön kameraya ve 50MP + 8MP + 2MP üçlü arka kamera bulunuyor. Telefon 163.98 x 76.35 x 8.9mm boyutlarında ve 228 gram ağırlığında.

Şirket, lansman tarihi hakkında henüz bir açıklamada bulunmasa bile Red Magic 8 Pro’nun bu ayın sonunda veya Ocak 2023 tarihinde piyasaya çıkması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu