OPPO Find X6 ve X6 Pro Görselleri Karşınızda!

OPPO’nun yeni yılla birlikte duyurusunu gerçekleştireceği OPPO Find X6 ve Pro modelinin görüntüleri sızdırıldı. Telefonlar yeni bir kamera birimine sahip olacak.

Son yıllara baktığımızda akıllı telefon dünyasının lokomotifleri olan Samsung ve Apple amiral gemisi telefonlarının tasarımında gözle görünür bir tasarım değişikliği sunmuyor. Çinli üreticiler ise neredeyse her seriyi deneysel bir hale getirip yepyeni modeller karşımıza çıkarıyor. Bu markalardan biri olan OPPO çok yakında Find X6 serisiyle karşımıza çıkacak. Güvenilir bir kaynak Find X6 ve X6 Pro modellerinin görsellerini sızdırdı. OPPO üst segment telefonlarında yepyeni bir kamera dizaynı sunmaya hazırlanıyor.

Görüntülere bakılırsa üç sensörü yuvarlak bir kamera modülü dikkat çekiyor. Hatta ilk bakışta gülen bir emojiye bile benzetebilirsiniz. Yuvarlak kamera modülünün bir şerit geçerken, üst kısımda çift kamera ve Hasselblad ifadesi dikkat çekiyor. Şeridin altında ise telefoto kamera ve OPPO’nun geliştirdiği Marisilicon ifadesi bulunuyor.

Daha önceki raporlara bakılırsa telefonlarda 50 megapkisel çözünürlüğünde ana kamera yer alacak. Ana ve periskop kameranın Sony IMX890 olduğu gelen bilgiler arasında. Yine bazı kaynaklar Pro modelde 1 inçlik Sony IMX989’un yer alabileceğini belirtiyor. Telefonlarda ayrıca 50 megapiksel çözünürlüğünde ise Samsung JN1olacağı ifade ediliyor.

Telefonlarda ayrıca 6.7 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde kavisli Samsung E6 AMOLED ekran yer alacak. Snapragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alması beklenen telefonlarda IP68 sertifikası ve 100 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil göreceğiz. Telefonlar ayrıca kutudan Android 13 / ColorOS 13 sürümüyle çıkacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu