Xiaomi 13 Pro Manyak Fotoğraflar Çekecek!

Xiaomi’den Xiaomi 13 Pro hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Açıklamalara göre bu telefon çok üst düzey fotoğraflar çekecek.

Xiaomi’nin 9 Aralık tarihinde tanıtması beklenen Xiaomi 13 ailesi hakkında bilgilere gelmeye tam gaz devam ediyor. Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su Lei Jun, Weibo sayfasında amiral gemisi Xiaomi 13 Pro telefonunun kamerasıyla çekilen iki fotoğraf hakkında yorum yaptı. Bilhassa ilk resimde böylesine muhteşem bir etkinin nasıl ortaya çıktığını anlattı.

Lie Jun; “Birisi bu etkinin nasıl sonuçlandığını sordu. Barmen kokteyl yapıyor. Aleve tarçın tozu serpiştirirsen havai fişek etkisi elde edersiniz.” ifadelerini kullandı. CEO ayrıca diğer fotoğraf ile ilgili olarak; “Bu yakın çekime ne dersin? Keman kafasına odaklandıktan sonra, diğer her şey bulanıklaşır ve sahnenin derinliğinin güçlü bir etkisini yaratır.” dedi.

Xiaomi 13 Pro, Sony ile birlikte geliştirilen Sony IMX989 görevi gören 1 inç optik görüntü sensörüne sahip bir Leica ana kamera ile donatılmıştır. Kamera ayrıca HyperOIS optik görüntü sabitleme teknolojisi ile donatılacak.

Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 serisi en yeni Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden beslenecek. Ayrıca bu iki canavarda LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 dahili depolama birimi yer alacak. Hız konusunda rakiplerin göz dağı verecek olan yeni seri görünüşe göre Leica lensleri ile piyasanın en iyilerinden biri olacağını da bizlere gösterecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu