iPhone’da Her Zaman Açık Ekran Nasıl Kapatılır?

Apple’ın iPhone 14 Pro ile sunduğu her zaman açık ekran özelliğini nasıl açıp kapatabilirsiniz detaylıca öğrenebilirsiniz.

Haberimize başlamadan önce AOD (Her Zaman Açık Ekran) özelliği Android cihazlar için on yıldan daha fazla bir zamandır mevcut. Bu özellik cihazınızda aktifken uyku halindeyken belirli bilgiler gösteriyor. Bu bilgiler genellikler tarih, saat, hava durumu ve bildirimleri içermekte. Ancak her zaman açık ekran özelliğine sahip iPhone modelleri bu bilgiler dışında daha fazla içerik gösterebiliyor. Apple’ın iPhone 14 serisi ile birlikte getirdiği bu özelliği kullanmak istemiyorsanız nasıl kapatılacağını inceleyelim.

iPhone 14’te Her Zaman Açık Ekranı Özelliğini Kapatma

En son model olan 14 serisi ile birlikte bu özelliği Ayarlar menüsünden kolaylıkla erişebilirsiniz.

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Ekran ve Parlaklık seçeneğini seçin.
  3. Açılan ekranda Her Zaman Açık seçeneği yeşil renk ise kapatmak için düğmeyi kaydırabilirsiniz. Eğer gri renk ise açmak için tekrardan düğmeyi kaydırabilirsiniz.
Her Zaman Açık Ekran Kapatma

iPhone 14’te Her Zaman Açık Ekranı Özelliğini Açma

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Ekran ve Parlaklık seçeneğini seçin.
  3. Açılan ekranda Her Zaman Açık seçeneği gri renk ise açmak için düğmeyi kaydırabilirsiniz.
Her Zaman Açık Ekran Açma

Her Zaman Açık Ekran Özelliği Pili Çabuk Bitirir Mi?

Bu durum biraz üzücü olsa da evet bu özelliği kullanmanız pilinizin daha hızlı bitmesine sebep olabilir. iPhone 14 cihazı için bu özelliğin aktif olarak kullanılması halinde pil %4-8 aralığında azalabilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone 14 Pro’nun Her Zaman Açık Ekranı Çok Farklı

Kullanmanın Faydaları – Zararları Nelerdir?

iPhone 14 modellerinde bu özelliği kullanmanın en büyük faydası, telefonunuzun kilidini açmadan zamana ve bildirimlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Zararları kısmına değinmek gerekirse herhangi bir zararı yoktur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu