iPhone Tamiri Evde Kolayca Yapılabilecek!

Apple, iPhone tamiri için düğmeye bastı. Amerika’da başlayan kendi cihazını kendin yap programı şimdi de Avrupa ülkelerine geliyor.

Apple, self servis onarım programını Nisan ayında Amerika’da resmi olarak başlatmıştı. Cupertinolu firma söz verildiği gibi, şirket şimdi programı Avrupa’ya genişletti. Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık’taki müşteriler artık bu program aracılığıyla orijinal Apple parçaları ve araçları satın alabilirler. iPhone tamiri için büyük bir adım atan Apple’ın bu programını Türkiye’ye ne zaman getireceği bilinmiyor.

Apple’ın tescilli Apple Self Servis Onarım Mağazası onarım kılavuzları, orijinal Apple parçaları ve araçları sağlanıyor. Şirket, iPhone 12 ve iPhone 13 serilerini destekledi ve Apple Silicon’lu Mac dizüstü bilgisayarlar en yaygın onarımların çoğunu gerçekleştirebilecek.

iPhone’u kendi kendine onarmak isteyen bir kullanıcı, buradaki adreste ürünün onarım kılavuzuna başvurabilecek. Daha sonra Apple Self Servis Onarım Mağazasına gidebilir ve gerekli parçaları ve araçları sipariş edebilecek.

Apple, alet kitlerini 49 dolara kiralayacak. Tek bir onarım için alet satın almaya gücü yetmeyen kişiler profesyonel onarım araçlarını kullanabileceklerdir.

Apple, tüm orijinal Apple parçalarının Apple’ın yetkili onarım sağlayıcıları ağı aracılığıyla sunulanlarla aynı fiyata satışa sunulacağını garanti ediyor. Müşteriler ayrıca yenilenen parçaları yenileme ve geri dönüşüm için Apple’a iade edebilirler ve çoğu durumda geri ödenirler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu