Uber, iPhone için Canlı Etkinliklere Hazırlanıyor

Uber ve Uber Yemek Haziran ayında Apple tarafından tanıtılan iPhone Canlı Etkinlikler için hazırlanmaya başladı.

iOS 16.1 Eylül ayında piyasaya sürüldüğünde üçüncü parti uygulamalarda Canlı Etkinlikler desteğini ekledi. Bu özellik sayesinde iPhone kullanıcıları spor oyunlarında veya yemek siparişi gibi gerçek zamanlı etkinlikleri kilit ekranında gözükebileceği bir özellik ekledi. iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde ise Canlı Etkinlikler sadece kilit ekranı değil Dinamik Ada bölümünde de görüntülenmekte.

Haziran ayında Apple, Uber, Starbuck ve Nike Run Club için Canlı Etkinlikler desteğini kullanıcılarına gösterdi ancak bu uygulamaların işlevselliğini aktif hale getirmemişti.

iPhone iOS 16.1

Uzun bir zaman sonra ise Uber ve Uber Yemek Canlı Etkinlikleri desteklemeye hazırlanmaya başladı. Her iki uygulamada Kasım ayının son günlerinde güncelleme aldı. İki uygulama da Canlı Etkinlikler için hazır hale getirildi ancak bu özelliği tüm kullanıcılarına sunmadılar. Uber bu özelliği belirli kullanıcılara sunarak test yapmakta. Uber yemek için de durum aynı. Aktif olarak tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı hakkında net bir tarih bilinmemekte. Haziran ayında görüntülerde gözüken Starbucks ve Nike Run Club için henüz bir gelişme söz konusu değil.

Canlı Etkinlikler sayesinde, Kilit Ekranında veya üst modellerde Dinamik Ada’da Uber yolculukları veya Uber Yemek teslimatının durumunu izlemeyi kolaylaştıracak. Hali hazırda birçok firma Canlı Etkinlikler için uygulamalarını hazırladı. Canlı Etkinlikleri kullanabilmek için iOS 16.1 çalıştıran bir cihaza sahip olmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu