Nothing Phone (2) Gelmeyebilir, Şirketin Farklı Bir Planı Var

Nothing Phone (2) bildirilenlere göre yakın bir tarihte gelmeyecek. Şirketin çok daha farklı planları var. Detaylara bakalım.

Carl Pei’nin girişimi olan Nothing Phone (1), temmuz ayında piyasaya sürülmüştü. Şimdi ise gözler Nothing Phone (2) üzerinde. Kaynaklar, bu akıllı telefonun beklenenden çok daha ileri bir akitte geleeğini ortaya koydu. Ayrıca şirketin yeni planları mevcut. Detaylara bakalım.

Nothing Phone (2) Yakında Gelmeyecek, Şirket Apple ile Rekabet Edecek

Carl Pei’nin girişimi olan Nothing telefon markasının ilk modeli, temmuz ayında piyasaya sürülmüştü. Beklentilerin altında satış rakamlarına ulaşan markanın kurucusu Carl Pei, Nothing Phone (2) modelinin yakın zamanda piyasaya sürülmeyeceğini aktardı. Yani bu markadan yeni bir akıllı telefon görmek için çok uzun bir süre bekleyeceğiz.

Buna ek olarak şirket, ABD’deki işini genişletmeyi planlıyor. Bunun için de Amerikan operatörleriyle görüşmeler içerisinde olduğunu belirtti. Carl Pei, “ABD’de lansman yapmamamızın nedeni, tüm operatörleri ve Android üzerinde yapmaları gereken benzersiz özelleştirmelerini desteklemek için çok fazla ek teknik desteğe ihtiyacınız olması. “Daha önce hazır olmadığımızı hissettik.” ” Şimdi ABD’deki bazı taşıyıcılarla potansiyel olarak gelecekteki bir ürünü orada piyasaya sürmek için görüşmeler yapıyoruz.”  dedi.

Ayrıca Carl Pei, ABD’de Apple’a karşı büyük bir rakip olmaya hazırlanıyor. Ancak Apple’ın ABD telefon pazarındaki lider konumunu düşünürsek, Nothing’in Apple’a karşı rekabet edebilmesi oldukça zorlayıcı olacak. Şirket ayrıca Nothing Phone (1) telefon satışlarından herhangi bir kâr elde etmediğini de açıklamıştı.

Başa dön tuşu