iPhone’da Parola Yöneticisi Nasıl Değiştirilir?

Apple, şifrelerinizi otomatik doldurmak için varsayılan parola yöneticisi uygulamasını kullanmanızı istiyor ancak bunu değiştirebilirsiniz.

Bir hesap oluşturduğunuzda veya oturum açtığınızda, kullanmış olduğunuz tarayıcı veya cihazınız bu bilgileri Parola Yöneticisi uygulamasına kaydetmenizi isteyebilir. Kaydetme işlemini gerçekleştirirseniz, hesap bilgilerinizi ve şifreniz şifre yöneticisine gönderilir. Bu sayede tekrardan hesabınıza giriş yapmak istediğinizde bilgilerinizi otomatik girerek size daha hızlı bir giriş imkânı sunmakta.

İlginizi Çekebilir: iPhone şifresi 3 saniyede kırıldı! Evet, iOS en güvenli işletim sistemi!!!

iOS’ta iCloud Anahtar Zinciri, Otomatik Doldurma için kullanılan varsayılan şifre yöneticisidir. Ancak bazı kullanıcılar varsayılan yönetici yerine 1Password, LastPass veya Google Şifre Yöneticisi gibi üçüncü parti yöneticilere güvenmekteler. Eğer sizde bu yöneticilerden birisine güveniyorsanız, iPhone cihazınızda bulunan şifre yöneticisini nasıl değiştirebileceğinizi aşağıdan adım adım inceleyerek yapabileceksiniz.

Otomatik Doldurma için Şifre Yöneticisinin Değiştirilmesi

İşleme başlamadan önce şunu belirtmeliyiz ki, kullanmak istediğiniz şifre yöneticisinin otomatik doldurma işlemini desteklediğinden emin olmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda kullanmış olduğunuz yöneticiler otomatik doldurmaya elverişli olmayabiliyor. Bu durumda şifre yöneticinizi değiştirmenin bir anlamı kalmıyor. Eğer gereksinimleri karşılıyorsa işleme kaldığımız yerden devam edebiliriz:

  1. Ayarlar uygulamasını açın ve Parolalar seçeneğini seçin. iOS 13 veya daha eski bir sürüm kullanıyorsanız Parolalar ve Hesaplar seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
  2. Açılan sayfada kimliğinizi doğrulayın ve Parola Seçeneklerini seçiniz.
  3. Açılan sayfada Otomatik Doldurma bölümünden tercih ettiğiniz yöneticiyi seçin.
  4. Seçmiş olduğunuz yönetici ile artık hesap girişlerinizi otomatik doldurarak hızlı ve güvenli giriş yapabileceksiniz.

Otomatik Doldurma ile Girişlerinizi Hızlandırın

Otomatik Doldurma özelliği kendi başına güzel bir şey ve iCloud senkronizasyonu ile bu işlem daha basit bir hale geliyor. Apple ekosistemini aktif olarak kullanıyorsanız varsayılan şifre yöneticisi işinize daha fazla yarayabilir. Ancak sadece Apple ekosistemi kullanmıyorsanız kesinlikle diğer şifre yöneticilerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu