Xiaomi 13 Ön Sipariş Rekoru Kırmak Üzere

Xiaomi 13 ailesi daha tanıtılamdan ön siparişe sunuldu. Telefon resmen kapış kapış satılıyor. Bu modeller satış rekoru kırabilir.

Çin’de yaşanan olaylardan dolayı bildiğiniz gibi Xiaomi 13 ve diğer amiral gemisi modellerinin tanıtımı ertelenmişti. 9 Aralık’ta tanıtılmış beklenen Xiaomi 13 ilingç bir şekilde Çin’deki e-ticaret platformlarında ön siparişe sunuldu. Mydrivers’a göre, yalnızca JD.com’daki Xiaomi mağazasında Xiaomi 13 ve 13 Pro için sırasıyla 182.596 ve 157.481 sipariş var. Toplamda, bir milyon ön siparişin üçte birinden fazlası.

Xiaomi 12 ile karşılaştırıldığında, yeni Xiaomi 13 amiral gemisi ekran, performans ve görüntü açısından önemli ölçüde geliştirilecek. Xiaomi Group Çin başkanı Lou Weibing, Xiaomi 13’ün standart amiral gemileri arasında eşit olmadığını söyledi.

Xiaomi CEO’su Lei Jun yeni hat hakkında; “Xiaomi 13 serisi sadece yıllık amiral gemimiz değil, aynı zamanda üç yıllık uzun bir çalışmanın sonucudur. Xiaomi 13 serisinin herkesi özel hissettireceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Xiaomi Çin başkanı Lou Weibing ayrıca Xiaomi 13’te kurulu Snapdragon 8 Gen 2 yonga setindeki grafik işlemcisinin iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’teki Apple A16 GPU’yu önemli ölçüde aştığını belirtti.

Xiaomi 13 ve 13 Pro

Ayrıca, Xiaomi 13 serisinin tahmini fiyat listesi yakın zamanda internete sızdı ve bu da fiyatların 615 ila 925 dolar arasında değişeceğini gösteriyor. Bakalım Xiaomi’nin yeni canavarları rekorlar kırıp firma tarihinde yeni bir rekora imza atabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu