Xiaomi 13 GPU’su ile iPhone 14 Pro’yu Ezecek!

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 13 hakkında açıklamalar geliyor. Söylenene göre GPU tarafında büyük sıçrama olacak.

Android dünyasının merakla beklediği Xiaomi 13 ailesi için artık geri sayım başladı desek yalan olmaz. Bir türlü tanıtılamayan telefon hakkında bugün heyecanlandıran bilgiler açıklandı. Xiaomi Çin başkanı Lu Weibing, Xiaomi 13’te kurulu Snapdragon 8 Gen 2 yonga setindeki grafik işlemcisinin iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’teki Apple A16 GPU’yu önemli ölçüde aştığını belirtti.

Çok çekirdekli modda, resmi ölçümlere göre, Snapdragon 8 Gen 2 CPU, Apple A16 CPU’nun %37 önünde ve GPU performansı daha da etkileyici bir %42’ye ulaştı. Snapdragon 8 Gen2’ye ek olarak, Xiaomi 13 ailesi son nesil belleğe göre yüzde 33 daha hızlı olan 8533 Mbps’ye varan hızlarda LPDDR5X RAM ile de donatılacak. 3,5 GB/s hızda UFS 4.0 dahili depolama birimi, önceki nesle göre %100 performans artışı sunacak.

Şimdiye kadar Xiaomi, Xiaomi 13’ün sunumu için yeni bir tarih açıklamadı. Ancak telefonların bu hafta, 9 Aralık’ta sunulması muhtemel görünüyor. En son verilere göre, yeni ürünlerin fiyatı 615 ila 925 dolar arasında değişebilir. Türkiye pazarına 2023 yılında gelecek olan bu canavarlar kamera tarafında büyük bir sıçrama yaşayacak. DxOMark eğer adil bir derecelendirme yaparsa Pro model en iyi fotoğraf çeken unvanını eline alabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu