WhatsApp PiP Özelliğine Kavuşuyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp PiP özelliğine geç de olsa kavuşuyor. Artık görüntülü konuşurken menüde gezebileceksiniz.

Meta’nın bünyesinde yer alan WhatsApp’tan yeni özellikler gelmeye tam gaz devam ediyor. Şimdi de WhatsApp PiP özelliğine kavuşmak için gün sayıyor. WABetaInfo’ya göre, iOS işletim sistemine sahip iPhone’larda WhatsApp 22.24.0.79’un beta sürümünde görüntülü aramalar için resim içinde resim modu yer alıyor.

Görüntülü aramalar için resim içinde resim modu, TestFlight uygulamasından en son beta sürümünü yükledikten sonra bazı beta testçileri tarafından kullanılabilir hale geldi. Ayrıca WhatsApp Business uygulamasının en son beta sürümüyle de uyumlu.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, WhatsApp’a görüntülü görüşme sırasında diğer uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu özellik hesabınız için mevcutsa, diğer uygulamalarla çoklu görev yaparken resim içinde resim modu hemen görünecektir.

WhatsApp PiP

Bu özelliğin Apple işletim sisteminin iOS 16.1 ve sonraki sürümlerinde çalıştığı söyleniyor. Şimdilik WhatsApp’ın bu özelliği herkesin beğenisine ne zaman sunacağı bilinmiyor. Muhtemelen bu özellik 2023 yılının ilk çeyreğinde tüm kullanıcılar için kullanıma sunulur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu