Redmi 11A, Markanın En Ucuz Telefonu Olacak

Redmi 11A modeline ait birçok detay sızdırıldı. 50 megapiksel kameralı telefon Redmi’nin küresel çaptaki en ucuz telefonu olacak.

Redmi giriş seviyesi yeni bir telefon hazırlığında. TENAA belgelendirme kuruluşunca onaylanan telefonu başka ülkelerde de sertifika sürecinden geçerken görüyoruz. Redmi 11A ismiyle çıkış yapacak olan telefon bu süreçte onay alırken gerisinde bazı görüntüler ve teknik detaylar bırakıyor. Şimdi bunlara göz atalım.

Bütçe dostu bir fiyattan çıkış yapması beklenen telefonun arkasında çift kamera olacak. Arka bölümde yine yan çizgili desenler kullanılarak telefona farklı bir görünüm sağlanmaya çalışılmış. Ön bölüme baktığımızda ise telefonun su damlası çentikle geleceğini görüyoruz.

Redmi 11A Başlıca Özellikleri

Telefonda 6.7 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde IPS LCD ekran yer alacak. Gücünü 2.0GHz sekiz çekirdekli işlemci bir işlemciden alacak olan telefonda modele göre 2 GB / 4 GB / 6 GB / 8 GB RAM göreceğiz. Dahili depolama ise 32 GB, 64 GB, 128 GB ve 256 GB şeklinde olacak.

Redmi 11A’nın arkasında çift kamera olacağını belirttik. Ana kamera 50 megapiksel çözünürlüğe sahip. Diğer sensör ise muhtemelen 2 megapiksel çözünürlükte olacak. 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak olan telefonun Android 12 ya da Android 13 ile geleceği henüz bilinmiyor. Son olarak telefonda arka bölüme konumlandırılan bir parmak izi tarayıcısı görüyoruz.

Başa dön tuşu