realme GT Neo 5 Dünya Hızlı Şarj Rekoru Kıracak

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre realme GT Neo 5, 240 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak. Bu değer rekor anlamına geliyor.

realme bu yıl mart ayında GT Neo 3 serisini görücüye çıkardı. Üst segmenti hedefleyen telefon 150 watt hızlı şarj desteğiyle markanın hatta mobil dünyasının en hızlı şarj olan telefonlarından biri oldu. realme şimdi hızlı şarj rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Digital Chat Station’a göre realme iki yeni telefon üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri realme GT Neo 5 diğer ise aynı telefonun 240 watt hızlı şarj desteğine sahip versiyonu olacak.

realme GT Neo 5, 240 Watt’la Rekor Kıracak

Sızdırılan bilgilere BLP985 ve BLP987 pil modellerine sahip iki realme telefon üretim hattına girmiş durumda. Bu telefonlardan biri 150 watt hızlı şarj desteğine sahip olup 5.000 mAh büyüklüğünde olacak. Diğer ise 240 watt hızlı şarj destekli 4.600 mAh pille çıkış yapacak. Böylece mobil dünyasında ilk kez bir telefonda 240 watt hızlı şarj desteği yer alacak.

Hatırlayacak olursanız OPPO, 240 watt hızlı şarj teknolojisini bu yıl Mobil Dünya Kongresi’nde duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada 240 watt hızlı şarjla birlikte 4.500 mAh büyüklüğündeki pilin tamamen dolması sadece 9 dakika sürdü.

Sızıntı ayrıca GT Neo5 serisinin OIS destekli ana kamera için Sony IMX890 sensöre sahip olacağını bildirdi. realme GT Neo5 serisinin 2023’ün birinci çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu