Google Play Store Yakında İki Harika Özelliğe Sahip Olacak

Google Play Store için dikkat çeken iki yeni özellik hazırlanıyor. Bunlardan biri olan uygulama arşivi özelliği depolama alanını rahatlatacak.

Google yeni bir rapora göre Google Play Store için iki önemli özellik üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri uygulamaları arşivleme. Uygulamaları arşivleme, özellikle depolama birimi sıkıntısı yaşayan kullanıcılar için fazlasıyla kullanışlı olacaktır. Bir diğer gelişme de ise uygulamanın indirme ilerlemesi kayan bir balon üzerinden takip edilebilecek.

Google Play Store İçin Yeni Gelişmeler

9To5Google sitesinde yer alan habere göre Play Store bir sonraki sürümünde bildirim ayarlarında “Yükleme ilerleme balonunu göster” özelliğine yer verecek. Bu özellik etkinleştirildiğinde Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın yükleme ilerlemesi, ekranınızın herhangi bir yerine sürükleyebileceğiniz kayan bir balonda görünecek. Kayan balonlar sayesinde telefonda gezinirken bile uygulamanın yüklenme sürecini takip edebileceksiniz. Ayrıca tam yükleme yüzdesini öğrenmek için uygulamanın açıklama sayfasına gitmenize gerek kalmayacak.

Çok yakında Google Play Store’a gelecek bir başka harika özellik ise uygulamaları arşivleyebilme olacak. Aslında Google, kasım ayındaki sistem güncellemesinde uygulama arşivleme özelliğinin yakında geleceğini duyurdu. Eğer depolama birimi sıkıntısı yaşıyorsanız bu özellik uygulamayı sistemden kaldıracak, ancak uygulama için tüm kişisel verileri tutmaya devam edecek.

Herhangi bir uygulamayı arşivledikten sonra yeniden yükleme yapmak istediğinizde Play Store’da “Yükle” yerine “Geri Yükle” düğmesi gösterilecek. “Geri Yükle” düğmesine bastığınızda geleneksel uygulama yükleme arka planı yerine size özel bir sayfaya yönlendirme yapılacak. Uygulama, her şey bıraktığınız gibi yüklenecek. Ayrıca uygulamada yeniden oturum açmanıza gerek olmayacak.

Başa dön tuşu