Google Pixel Fold, Geekbench’te Görüldü

Google’ın ilk katlanabilir telefonu olacak olan Google Pixel Fold Geekbench platformunda görüldü ve cihaz hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda haberlerde bahsi geçen Google’ın ilk katlanabilir telefonu olacak olan Google Pixel Fold Geekbench platformunda görücüye çıktı. Dev şirketin yaklaşık iki yıldan uzun zamandır bu cihaz için çalıştığı bildiriliyor. Daha önce yayınlanan haberlerde cihazın nasıl görüneceği hakkında ve bazı temel bilgilerini öğrenmiştik. Şimdi ise Geekbench testi sayesinde cihaz hakkında daha fazla temel bilgiler ortaya çıktı.

Google Pixel Fold Geekbench

Google’ın katlanabilir telefonu olan Pixel Fold’un Geekbench testinde kod adı “Felix” olarak geçiyor. Daha öncede belirtildiği için bu cihazın Pixel Fold olduğu belirtiliyor. Test sonucuna baktığımızda ise serinin amiral gemisi olan Pixel 7 gibi Tensor G2 işlemcisi ile beraber gelecek. Google Pixel Fold listede gözüktüğü üzere Android 13 ile birlikte ve 12 GB Ram ile birlikte kutudan çıkacak. Google’ın ilk katlanabilir telefonu Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 1047, çok çekirdekli test sonucundan ise 3257 puan aldı.

Google Pixel Fold

Temel bilgiler dışında cihazı ufak bir hatırlamak gerekirse Pixel Fold 1840×2208 piksel çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile gelecek. Cihaz Samsung Fold’dan da bilindiği gibi dikey olarak katlanabilir bir telefon olacak. Cihazın arka tarafında ise üç kamera sensörü ve bir LED el feneri içeren yatay bir kamera sıralaması mevcut. Cihazın üst ve alt kısımlarında birer hoparlör çıkışı bulunurken, sağ tarafında ise parmak izi sensörü görevi üstlenen bir güç düğmesi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu