Samsung Güncelleme Dersi Vermeye Devam Ediyor

Samsung diğer üreticilere adeta güncelleme dersi veriyor. Marka son olarak ultra ucuz telefon Galaxy A01 için Android 12’i yayınladı.

Samsung, Android ekosisteminde güncelleme dağıtımında bir kez daha rakipsiz olduğunu gösterdi. Güney Koreli teknoloji devi son olarak şirketin en ucuz telefonu olan giriş seviyesi Galaxy A01 için Android 12 güncellemesini yayına aldı. 2019 yılında duyurulan telefon böylece ikinci büyük güncellemesini almış oldu.

Pek çok markanın amiral gemisi telefonlar için bile iki güncelleme vaadinde bulunduğu göz önüne alındığında Samsung’u bu noktada takdir etmemiz gerekiyor.

Samsung Galaxy A01

Telefon için Android 12 tabanlı One uI 4.1 güncellemesi henüz dağıtıma sunuldu. Kısa süre içerisinde yaygınlaşacak güncelleme Android 12’deki gelişmelerin yanında Eylül 2022 güvenlik düzeltme ekini getiriyor. Samsung Türkiye’nin yayınlamış olduğu yol haritasına göre Galaxy A01, 25 Aralık tarihine kadar Android 12 güncellemesini alacak.

Samsung , Galaxy A01’i 2019’un sonlarında Android 10 tabanlı One UI Core 2.0 ile piyasaya sürdü. Cihaz , Nisan 2021’de Android 11 tabanlı One UI Core 3.0 güncellemesini aldı. Android 12 sonrası telefon büyük bir Android güncellemesi almayacak. Telefonun yazılım desteği serüveni bundan sonraki süreçte aylık düzeltme güncellemeleri şeklinde olacak.

Başa dön tuşu