Redmi 12C İlk Kez Görüntülendi! Türkiye’ye Gelir mi?

Redmi 12C çeşitli veri tabanlarında tespit edilerek yakında çıkış yapacağına işaret etti. Telefonun tüm detaylarına bakalım.

Redmi yeni bütçe dostu akıllı telefonlarını son hızla geliştirmeye devam ediyor. Şimdi ise şirketin yeni bir telefonu karşımızda. Redmi 12C ismiyle çeşitli yerlerde gözüken akıllı telefon, yakında çıkış yapabilir. Tüm detaylara gelin birlikte göz atalım.

Redmi 12C Neler Sunacak?

Redmi 12C, bugün itibariyle IMEI ve FCC veritabanlarında tespit edildi. Kaynağa göre akıllı telefon 2212ARNC4L model numarasıyla gözüktü. Telefonun MIUI 13 üzerinde işlem yapacağı, çift bantlı Wi-Fi ve LTE bağlantısına sahip olacağı belirtildi.

Bunların haricinde telefonun başka bir özelliği ortaya çıkarılamadı çünkü telefon daha yeni sızdırıldı. Ancak akıllı telefonun yakında çıkış yapacağı söyleniyor. Telefonun Türkiye’ye gelme ihtimali de mevcut. Yine de, telefonun özelliklerini tahmin edebilmek adına Redmi 10C’nin özelliklerini sizlere hatırlatalım.

Redmi 10C’de 6.71 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 60Hz tarama hızına sahip IPS LCD ekran yer alıyor. 6nm üretim sürecine sahip Snapdragon 680 işlemcisinden güç alan telefonun arkasında çift kamera yer alıyor. Burada ana kamera 50 megapiksel çözünürlüğünde olup 2 megapiksel de derinlik kamerası görüyoruz.

Arka kısımda ayrıca parmak izi tarayıcısı dikkat çekiyor. Ön bölümde çentik üzerine yerleştirilen kamera ise 5 megapiksel çözünürlüğünde.  Android 11 tabanlı MIUI 13 sürümüyle çıkış yapan telefonda ayrıca 18 watt şarj destekli 5.000 mAh pil bulunuyor.

Başa dön tuşu