Xiaomi 13 Pro RAM’i ile Üzecek Gibi!

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 13 Pro RAM kapasitesi ile üzebilir. Ancak bu telefon 2023’ün en hızlıları arasında yer alacak.

Çin’de yaşanan politik olaylardan dolayı teknoloji devi Xiaomi yeni amiral gemilerini tanıtamadı. Ancak önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modelleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Son gelen bilgilere göre baz model, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip olacak. Diğer seçenekler 8/256 GB, 12/256 GB ve 12/512 GB olacak. Ancak bu varyantlar Pro modelde de devam edecek. Maalesef ki 16 GB RAM ve 1 TB depolamayı görmeyeceğiz. Bu noktada Pro serisinin bir farkı olacak.

Ana modeller UFS 3.1 depolama kullanacakken Pro seride ise daha hızlı olan UFS 4.0’ı göreceğiz. Ancak ana ve Pro modellerde RAM LPDDR5 olacak. Kamera tarafında Leica ile anlaşan Xiaomi, çekeceği fotoğraflar ile ortalığı çalkalayacak gibi görünüyor.

Tüm serinin Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden gücünü alması bekleniyor. Pro modelde muhtemelen 200 Megapiksel çözünürlüğünde lens göreceğiz. Diğer lensler hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Güç ve performans açısından oldukça doyurucu olacak olan yeni canavarlarda MIUI 14 tabanlı Android 13 işletim sisteminin de yer alacağını belirtelim.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu